Austrália

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Austrália

Žraloky pri surfovaní? Pavúky v sandáloch? No worries, Austráliu si zamilujete!

Austrália - všeobecné informácie

  • Hlavné mesto: Canberra
  • Populácia: 24M
  • Mena: Austrálsky dolár (AUD)
  • Oficiálny web: Webstránka

Austrália

Zem na opačnom konci sveta

Pustá, drsná, zároveň krásna a prívetivá

Na preľudnenej planéte je zázrak nájsť zem ako Austrália. Pustú, drsnú, zároveň krásnu a prívetivú. Toľko možností! Toľko extrémov! Dobré počasie a pohodový štýl života!

Austrália je multikultúrna zem s ľuďmi z celého sveta, s modernými mestami, kde sa budete výborne baviť, s vynikajúcimi vínami (Austrálčania produkujú vyše 1.35 miliardy fliaš vína!!!) a rozmanitou prírodou.

Cestovatelia môžu relaxovať a surfovať na plážach, kempovať v divočine, lyžovať, hľadať drahé kamene v púšti, objavovať dažďové pralesy a exotické zvieratá, alebo skúmať históriu Abogirinov.

Pozor príroda!

Majestátny monolit Uluru

Uluru je voľne pohodený majestátny monolit v červenom srdci Austrálie, opradený tajomnými legendami, leží v národnom parku Uluru - Kata Tjuta National Park (UNESCO), ktorý je z časti spravovaný Abogirinmi.

Pieskovcový útvar je vysoký 348 m, s obvodom 9,4 km a v závislosti na ročnom období a dennej doby mení farby od červenej po strieborno sivú, až čiernu. Najvhodnejšia návšteva je pri východe alebo západe slnka, pripravte sa však na veľa turistov.

Veľká koralová bariéra

Z ďalších ikon Austrálie je Veľká koralová bariéra, najväčšia sústava 3000 koralových útesov a ostrovčekov na Zemi, viditeľná i z vesmíru. Šnorchlovanie v týchto miestach je akoby skúmanie iného sveta. Farby rýb a útesov sú dychberúce a v bode, kde končí útes, sa začína hlboký a temný zráz.

Tam už je len hĺbka, neznáme potvory a temnota. Dobrým štartovacím miestom na toto dobrodružstvo je mesto Cairns, z ktorého sa môžete vydať do vnútrozemia, kde sa rozkladá veľkolepý dažďový prales plný banánových a čajových plantáží, vodopádov a krokodílov.

Zavítajte tiež do údolia Barossa Valley, čo je preslávená vinárska oblasť. Každoročne sem prichádzajú turisti na týždenné festivaly dobrého jedla a vína. Môžte tu nájsť výborne domáce syry, ochutnať steak z klokana, či zahrať si golf na niektorom z prvotriednych ihrísk.

Great Ocean Road a 12 Apoštolov

Great Ocean Road. Jedna z najkrajších pobrežných ciest sveta dlhá 300 km, počas ktorej uvidíte národné parky, prales, majáky a pláže, plus fantastické vápencové útvary vyčnievajúce z mora: 12 Apoštolovia.

Austrálske ostrovy

Veľmi vyhľadávané a navštevované sú ostrovy: Tasmánia s panenskou prírodou, tasmánskym čertom a vtákpyskom divným, ostrov Fraser, ktorý sa hrdí titulom najväčší piesočnatý ostrov na svete, kde nájdete obrovské borovice, eukalyptusy a jazerá, plus v neposlednom rade ostrovy Whitesundays, s možnosťami prenajatia jácht alebo katamaranov a pozorovania veľrýb a delfínov.

Mimochodom, poznáte pesničku Van Diemen's Land od U2?

Unikátne mestá

Okrem Melbourne, Sydney a hlavného mesta Canberra, ktoré sú známe svojimi rôznymi atrakciami, pohodovou atmosférou, veselým nočným životom, obchodmi a lacnými trhmi, výborným jedlom a pitím, navštívte taktiež púštne mesto Alice Springs s ťavami s pôvodným väzením a telegrafnou stanicou a s možnosťou lacného nákupu Aboriginských artefaktov.

Zavítajte aj do Byron Bay, hipisáckeho pobrežného mesta s množstvom festivalov a koncertov, s množstvom pláži a krásnym bielym majákom z roku 1901, alebo do moderného mesta Brisbane s múzeami, veterným mlynom a nepálskou pagodou.

V blízkosti sa nachádza milovníkmi marihuany obľúbený Nimbin, alebo kilometre prekrásnych pláží na Gold Coast.

Letenky do Austrálie nie sú najlacnejšie, ale keď už sa sem vyberiete, budete nadšení. Austrália ponúka pre každého niečo.

Letenky do Austrálie

Zobraziť ponuku leteniek do Austrálie

Populárne letenky do Austrálie

Letenky do Sydney

Ikonická opera, populárna a pohodová Bondi beach. Oceán k Sydney jednoducho patrí.

Letenky do Melbourne

Zelené mesto plné festivalov, kultúry a pestrého nočného života.