Berlín

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Berlín

Kozmopolitné srdce nemeckej kultúry, pamätník mnohých ér. Kultová klubová scéna.

Berlín - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 18:58:39
  • Populácia: 3.5M (5.8M)
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Berlín - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
1813731381218212222

Berlín

Srdce Nemeckej kultúry

Ak máte na prehliadku Berlína málo času, povozte sa autobusom číslo 100. Prejde okolo najznámejších pamiatok a aspoň niečo uvidíte. Inak Berlínske centrum je kompaktné, takže ak je pekné počasie a času máte dosť, prejdite si najdôležitejšie miesta peši, pochopíte a nasajete tak fantastickú atmosféru, tlkot a rytmus mesta.

Z pamiatok nevynechajte Hackesche Höfe, čo je 8 dvorov prerobených na reštaurácie, butiky, divadlá a galérie, je to veľmi príjemné miesto, obľúbené Berlínčanmi i turistami.

Nevynechajte Pamätník holokaustu, Pamätník Berlínskeho múru, katedrálu Berlínsky dóm, symbol Berlína: Brandenburskú bránu, a štvrť Ulicu Pod Lipami (Unter deň Linden), kde nájdete neslávne známe námestie Bebelplatz, Humboldtovu univerzitu, operný palác alebo budovu štátnej knižnice.

Berlín sa pýši obrovským množstvom múzeí a galérií. Každý si určite nájde niečo, čo ho nadchne. Zaujímavé sú: technické alebo filmové múzeum, múzeum DDR, prípadne múzeum The story of Berlín.

Z galérii si pozrite Alte Nationalgalerie, alebo Gemäldegalerie alebo progresívnejšiu Bauhaus, prípadne galérie moderného umenia ako Deutsche Guggenheim Berlin alebo Hamburger Bahnhof.

Na nákupy si zájdite do nákupných centier KaDeWe, čo je 2. najväčší obchodný dom v Európe, do celkom lacného Arkaden Potsdamer Platz, do Hallen am Borsigturm, alebo vyskúšajte zaujímavo riešený Hauptbahnhof.

Ak už vás prepadla nákupná horúčka, tak navštívte i lacné trhy: Türken Markt, alebo Winterfeldmarkt, kde nakúpite najlacnejšie bižutériu a módne doplnky a zbehnite ešte na blší trh Kunstmarkt, kde zoženiete pekné historické artefakty, porcelán, staré knihy a podobne.

Klubová scéna mesta patrí medzi najkultovejšie na planéte. V Berlíne sú populárne tzv. okružné jazdy po baroch, ktoré organizujú cestovné kancelárie. Veľkou výhodou je, že sa vďaka nim dostanete aj do klubov, kam by vás ako jednotlivca nepustili.

Berlín je známy i svojimi prekrásnymi koncertami vážnej hudby, a niekoľkými festivalmi. Druhý najväčší filmový festival na svete: Berlinale, alebo zaujímavé sú i jazzové dni JazzFest Berlin, alebo obrovská a veselá Gay-Parade.

Takže kupujte letenku, alebo lepšie letenky pre seba, rodinu i priateľov a vyberte sa do Berlína. Na 100% sa tam budete chcieť vrátiť!

Letenky do Berlína

Zobraziť ponuku leteniek do Berlína