Bulharsko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Bulharsko

Lacná a exotická krajina histórie, ruží, jogurtu, hôr a zjazdoviek a slnečných pláží.

Bulharsko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 01:44:32
  • Hlavné mesto: Sofia
  • Populácia: 7.2M
  • Mena: Bulharský lev (BGN)
  • Oficiálny web: Webstránka

Bulharsko

Krajina ruží a jogurtu.

Lacná exotická dovolenka? Tak potom zamierte do Bulharska. Nájdete tu kus bohatej histórie, krásne pláže, hory a zjazdovky, fantastické turistické trasy a super jedlo.

Či už poletíte na vlastnú päsť, alebo využijete služby cestovnej agentúry a vychutnáte si all inclusive so všetkým, čo k tomu patrí, je len na vás. Nízkonákladové spoločnosti sa predbiehajú o najlacnejšie letenky. Využite to. Odleťte si na Bulharsku.

Jedlo

V Bulharskej kuchyni nesmie chýbať čubrica (saturejka), jogurt (husté kyslé mlieko) obsahujúci baktériu "lactobactericum bulgaricum", vyskytujúcu sa iba tu, sirene, čo je slaný syr podobný fete, tvrdý syr kaškaval a paprika. Ku všetkému podávajú biely chlieb.

Top Bulharskej kuchyne je Kavarma, čo je mäso so zeleninou dusené na červenom víne, orechová torta Garash, alebo ryby caca, čo sú vyprážané ančovičky obalené v škrobe a múke.

Bulhari pijú väčšinou rakiju, vodku, alebo mastiku. Milujú tiež vína, skôr preferujú červené. A nemožno zabudnúť: Bulhari sú kávičkári, pijú malú silnú kávu a posedenie s priateľmi v kaviarni je vždy malý rituál.

Hory, lesy, dobre tu je

Vyhľadávané lyžiarske strediská sú napr. Bansko s veľmi kvalitnými 56 km dlhými zjazdovkami, Borovec, kde tróni i najvyšia hora Bulharska Musala, alebo možno lyžovať priamo v Sofii, vo Vitoši, na zjazdovke Vitoshko Lale.

Máte radi turistiku? Určite sa vyberte do Rily, čo je najvyššie pohorie Balkánu. Nachádza sa tu 7 úžasných rilských jazier s nedotknutou prírodnou scenériou s pasúcimi sa ovcami a koňami na okolo, navštívte tu preslávený Rilský pravoslávny kostol, geologický úkaz stobské pyramídy.

Druhým významním pohorím Bulharska je Pirin s 2914m vysokou horou Pirinu Vichren (je len o 11 m nižšia ako hora Musala). Celé pohorie prejdete za dva dni, ale dajú sa naplánovať aj dlhšie trasy.

Príroda je tu nedotknutá, čistá a plná jazier. Stanovanie je síce v niektorých častiach zakázané, ale "šetrný" kemping sa toleruje. Inak, nachádza sa tu aj veľa lacných horských chát, kde sa môžete pohodlne vyspať.

Bulharsko však toho poskytuje omnoho viac: fantastické jaskyne, vodopády, kláštory v horách, hlboké lesy, náhorné plošiny. Skutočne je z čoho vyberať po celý rok.

Pamiatky a mestá, ruže a UNESCO

Medzi vyhľadávané pamiatky zapísané v UNESCO patrí: starobylé mesto Nesebar s kostolom sv. Štefana, Thrácka hrobka u Svesthari a Thrácka hrobka Kazanlak, asi najcennejšia pamiatka z doby helénistickej, alebo Bojana, dedina, kde sa nachádza kostol sv. Pantelejmona, či prírodná rezervácia Srebarna.

Bulharsko je najväčším výrobcom ružového oleja. Vyrába sa v známom Údolí Ruží v meste Kazanlak. Zo štyroch ton okvetných lístkov sa získa zhruba jeden kilogram oleja a za rok ho vyrobia približne 2 tony.

Prvý júnový týždeň sa tu koná festival ruží, keď sú kvety v plnom kvete. Jedoducho, tu sú ruže nad zlato.

Pláže, piesok, pohoda

Čo by to bolo za dovolenku v Bulharsku bez pláží, mora a slnka. Krajina má veľa letovísk so širokými plážami, pozvoľným vstupom do mora, bez nebezpečných potvôr a väščina sa môže pýšiť ocenením "modrá vlajka", čo znamená, že pláž spĺňa prísne kritériá kvality vody, bezpečnosti, služieb a podobne.

Známe a navštevované sú letoviská Zlaté PieskyAlbena vo Varne, mestečko Balčík s pokojnými plážami a kúpeľmi Tuzlata, Burgas, kde sa nachádzajú i tri vleke jazerá vhodné na kúpanie, alebo Slnečné Pobrežie, prezývané bulharmi "malá Ibiza", či napríklad Pomorie, PrimorskoNessebar. Záleží, len na vás, aký typ dovolenky preferujete.

Z Bulharska sa stáva veľmi vyhľadávaná dovolenková krajina, ktorej popularita každým rokom rastie. Vyskúšajte letenky do Bulharska aj vy a budete veľmi milo prekvapení.

Letenky do Bulharska

Zobraziť ponuku leteniek do Bulharska

Populárne letenky do Bulharska

Letenky do Burgasu

Príjemné prímorské mesto s množstvom reštaurácií a barov. Festival sôch z piesku.

Letenky do Sofie

Hlavné mesto Bulharska na úpätí hôr, s možnosťou lyžovania a rušným nočným životom.

Letenky do Varny

"Letné hlavné mesto" Bulharska s bohatou históriou, prístavom, rušným centrom a plážami.