Burgas

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Burgas

Príjemné prímorské mesto s množstvom reštaurácií a barov. Festival sôch z piesku.

Burgas - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 21:05:16
  • Populácia: 200 tisíc
  • Mena: Bulharský lev (BGN)
  • Oficiálny web: Webstránka

Burgas - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
231811757101520252626

Burgas

Dovolenka v Bulharsku? Prečo nie? Kúpte si lacné letenky a leťte rovno do Burgasu, druhého najväčšieho pobrežného mesta.

Srdcom príjemného prímorského Burgasu je umelecké stvárnenie kompasu z bronzu označujúceho nultý kilometer "kilometre zero" v strede mesta a nachádza sa vedľa rušného bulváru Alexandrovska. Originálne, vyše 2 m veľké dielo od Rusi Stoyanova "gramofón", sa nachádza na ulici Bogoridy.

Zaujímavé pamiatky sú katedrála Cyrila a Metoda s dreveným oltárom, arménsky kostol, kostol Panny Máriesv. Ivana Rilski, alebo múzeum archeológie. V Burgase sa nachádza aj niekoľko archeologických nálezísk, napr. pozostatky rímskeho mesta Deultum.

Na ulici Alexandrovska naďabíte na množstvo reštaurácii, karaoke barov, krčiem, môžete si pochutnať na zmrzline, kukurici, vypočuť a hodiť pár drobných pouličným umelcom. Na námestie Troyka sa zasa odohrávajú koncerty a športové podujatia.

Pokoj a relax si vychutnajte v Nadmorskij park plného udržiavanej zelene a fontán. Odohrávajú sa tu koncerty a predstavenia v letnom divadle. Každoročne tu prebieha festival tanca a medzinárodný festival folkovej hudby.

Na romantické prechádzky je ako stvorené mólo so živými terasami a s 22 metrov vysokou vyhliadkovou plošinou, ktorá si pamätá nejeden bozk. K tomuto miestu sa viažu i dva sviatky: Deň sv. JordanovaDeň sv. Nikolay, kedy ľudia hádžu do mora vence na pamiatku námorníkov a rybárov, ktorí skonali v mori.

V parku Ezeroto sa koná každý jún festival stavania sôch z piesku. Každoročne sa spotrebuje okolo 2500 ton tohoto materiálu upraveného tak, aby bol odolný voči dažďu. Niektoré sochy majú aj cez 8 metrov a festival získava každým rokom väčšiu a väčšiu popularitu.

Burgas je zároveň známy aj termálnymi kúpeľmi, sanatóriami a hydrotermálnymi bazénmi.

V Burgase si nájde každý niečo pre seba. Mesto ponúka lacné jedlo i ubytovanie, čakajú na vás veselí a usmievaví ľudia, takže nudiť sa určite nebudete.

Letenky do Burgasu

Zobraziť ponuku leteniek do Burgasu