Chorvátsko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Chorvátsko

Krajina prekrásnych národných parkov, malebných jadranských ostrovov a letovísk.

Chorvátsko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 06:29:46
  • Hlavné mesto: Zagreb
  • Populácia: 4.2M
  • Mena: Kuna (HRK)
  • Oficiálny web: Webstránka

Chorvátsko

Nová zasľúbená zem turistov.

Od roku 1991 zažíva Chorvátsko turistický boom. Krajina sa stala populárnou hlavne kvôli slnečnému morskému pobrežiu, prírodným krásam a kvôli zaujímavej a bohatej histórii siahajúcej k dobám Rímu a benátskej nadvlády.

Chorvátsko má veľa malebných ostrovov, prekrásnych národných parkov a mestá s príjemnou atmosférou i kultúrnymi lákadlami.

Natáčal sa tu Vinnetou, vznikla tu kravata a z Chorvátska pochádza dalmatínsky pes.

Ostrovy

Ani samotní Chorváti sa nemôžu dohodnúť, koľko ich vlastne majú, čísla sa pohybujú okolo 1200 kúskov. Obývaných je 67. Každý má však svoj príbeh, ktorý si môžete vypočuť od miestnych, alebo vám ho povie šum mora.

Niektoré ostrovy ponúkajú možnosť úniku od davov ľudí a rušných pláží. Prenajmite si domček na tichom, takmer opustenom ostrove a užite si súkromie a kľud.

Naopak, ak túžite po spoločnosti a zábave, ubytujte sa napríklad na najväčšom ostrove Hvar s veľa krásnymi prímorskými mestečkami, o ktorom sa šepká, že je najslnečnejší zo všetkých, alebo skúste ostrovy: Kornati, Cres (ostrov olív), či Korčula, kde sa narodil Marco Pollo.

Pohodu si užijete i na najzelenšom ostrove Mljet, kde lesy pokrývajú až 72% plochy, prípadne na najväčšom chorvátskom ostrove: Krk, na ktorý sa dostanete po moste.

Pláže

Je ich veľa a mnoho z nich sa pýši ocenením "Modrá vlajka", čo znamená, že pláže spĺňajú prísne kritériá ako čistota mora a prístup do neho, kvalita služieb, bezpečnosť a pod.

Najpopulárnejšie sú samozrejme piesočnaté pláže, tie najkrajšie nájdete na ostrovoch Krk, Rab, Pag, KorčulaBrač, ale aj na polostrove Pelješac.

Menej populárne sú potom skalnaté, kamenisté a pláže s okruhliakmi, avšak na nich si zasa užijete viacej súkromia. Chorvátsko je známe aj množstvom nudistických pláži, bývajú označené ako "FKK" (Freikorperkultur). Najpopulárnejšie nájdete na ostrovoch LokrumLopud (pláž Šunj).

Národné parky

Chorvátsko ponúka okrem vylihovania na pláži aj vzrušujúce výlety do národných parkov, do stále málo navštevovaných hôr so skalnými labyrintami a vodopádmi, do prírody s krásnymi riekami a jazerami. Národných parkov je 8 a každý ponúka niečo iné. Určite by ste nemali vynechať Plivické jazerá, park Risnjak a národný park Krka.

Mestá

Centrá histórie, nakupovania, zábavy a kultúry. Nenechajte si ujsť dlhé prechádzky mestami ako: Šibenik, Zadar, Trogij, Split a Dubrovník. Zamilujete sa do atmosféry uličiek, obchodíkov, alejí, nábreží a parkov možno až na toľko, že úplne zabudnete na čas.

Poseďte si v príjemných vinárňach s výborným vínom, reštauráciách s terasami, ochutnajte špeciality z rýb a morských plodov, výborný chlieb, dalmatínsky guláš (nie zo psa), cesnakové klobásky, alebo olivy a čerstvé ovocie. Vyskúšajte obľúbené pivá ako Karlovačko alebo Ožujsko, prípadne rakiju.

Chorvátsko sa čoraz viac otvára turistom z celého sveta. Využite situáciu, že je to ešte stále lacná krajina i keď už zďaleka nie tak ako to bolo v 90. rokoch. Kúpte si letenky, čo je asi najlacnejšia a určite najrýchlejšia a najpohodlnejšia voľba v tomto prípade a užite si Chorvátsko plnými dúškami.

Letenky do Chorvátska

Zobraziť ponuku leteniek do Chorvátska

Populárne letenky do Chorvátska

Letenky do Splitu

Mesto s veľkým námorným prístavom, plážami ako aj s nezameniteľným starým centrom.

Letenky do Dubrovníka

Historické mesto s typickou atmosférou a pevnosťou nad morom. Perla Jadranu.

Letenky do Zadaru

3000 ročná história, destinácia roka 2016 a najkrajší západ slnka na svete.

Letenky do Rijeky

Prístavné a 3. najväčšie mesto Chorvátska, brána do Istrie s rušným nočným životom.

Letenky do Šibeniku

Starobylé mesto s bohatou históriou, mesto z kameňa, skvost Dalmácie na ústí Krky a Jadranu.