Čierna Hora

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Čierna Hora

Perla Jadranu, Švajčiarsko Balkánu. Lacná destinácia s úžasnými horami a nádhernými plážami.

Čierna Hora - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 09:22:11
  • Hlavné mesto: Podgorica
  • Populácia: 680 tisíc
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Čierna Hora

Perla Jadranu, Švajčiarsko Balkánu

Viac ako polovicu územia tvoria hory, niektoré s výškou 2500 m n. m., pláže sú väščinou štrkovité a obmývajú ich vody Jadranského mora. Čierna Hora je bezpečná krajina, ale stále s balkánskym temperamentom, stále relatívne lacná a letenky sa tiež dajú kúpiť za rozumné ceny.

Je vhodná pre aktívnych cestovateľov, ale počítajte s tým, že nočného života si moc neužijete, keďže všetky podniky musia zatvoriť o 1 hodine ráno.

Najväčšia "Velika plaza" (Veľká pláž) na juhu je dlhá približne 12 km a široká 60 metrov kúsok od mesta Ulcinj. Miestni ju nazývajú čiernohorskou Copacabanou. Odtiaľto je vidieť i ostrov Ada, ktorý je dnes synonymom magického ticha a pokoja a ktorý vyhľadávajú nudisti celého sveta.

Herceg – Novi je zasa obľúbeným letoviskom v zálive Boka Kotorska a ďalšími krásnymi plážami a letoviskami sú hlavne Crvena plaza pomenovaná podľa zvláštneho zafarbenia piesku, alebo Zlaté Pobrežie, či Kráľovnina pláž. Výber záleží na tom, či chcete skôr pokojnejšie a opustené miesto, alebo máte radi spoločnosť ľudí.

Ak budete mať dosť kúpania a opaľovania sa, vyrazte do hôr. Preskúmajte fascinujúci kaňon rieky Pivy, ktorý tvoria niekde až 1000m vysoké steny a bol zaradený medzi 10 najpôsobivejších kaňonov sveta. Právom.

Nemôže vám uniknúť pohorie Durmitor, ktoré je zároveň národným parkom a nájdete tu vodopády, jaskyne, čisté a priezračné jazerá, skutočne nedotknutú prírodu, salaše i divoké zvieratá.

Durmitore sa nachádza i kaňon rieky Tary, o ktorom sa hovorí, že je 2. najhlbší na svete. V neposlednom rade by ste mohli skúsiť navštíviť i Skadarské jazero, ktoré je najväčšie na Balkáne a súčastne je tu najväčšia vtáčia rezervácia v Európe.

Čierna Hora sa môže pýšiť i mestečkami s akoby stredovekým nádychom, jedným z nich je mesto Kotor, ktoré leží v jednom z najkrásnejších zálivov krajiny: v spomínanej Boke Kotorskej.

Hlavne v prímorských oblastiach nájdete mnoho viníc s úžasným vínom, na severe môžete vyskúšať brandy s nádychom sliviek. Čierna Hora, stále ešte nie je veľmi vyhľadávaná krajina, čo však určite nieje na škodu.

Medzinárodné lety lietajú do hlavného mesta Podgorica alebo na lietisko v meste Tivat.

Letenky do Čiernej Hory

Zobraziť ponuku leteniek do Čiernej Hory