Čína

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Čína

Najľudnatejšia zem sveta, kde ľudskú a kultúrnu pestrosť dopĺňajú prírodné extrémy.

Čína - všeobecné informácie

  • Hlavné mesto: Peking
  • Populácia: 1.3 Mld
  • Mena: Yuan (CNY)
  • Oficiálny web: Webstránka

Čína

Fascinujúca zem, kde ľudskú a kultúrnu pestrosť dopĺňajú prírodné extrémy, kde sa neustále mieša história so súčasnosťou, kde nad hypermoderným vlakom na stanici veje vypraná červená komunistická zástava.

V najľudnatejšej zemi sveta môžete vidieť históriu všetkých epôch. Môžete vidieť pamiatky staré viac ako stovky rokov pred naším letopočtom až po dnešné megalomanské stavby a šialene rýchlo rastúce veľkomestá ako Peking, Šanghaj, alebo Hong Kong .

Čína je obrovská, takže ak toho chcete stihnúť viac, využívajte vnútroštátne lety. Letenky sa dajú v rámci Číny kúpiť lacno a vy ušetríte veľmi veľa času. Čína je preľudnená, takže sa pripravte na to, že nikdy a nikde nebudete sami. Zabudnite na fotky s prázdnym Čínskym múrom aj keď meria 8800 km a je vidieť z vesmíru.

Hlavne v časti Badalingu sa budete doslova musieť predierať masou turistov. Určite sa vyberte do obľúbeného mesta Xi'an, kde nájdete "Veľkú pagodu divokej husi" z roku 652, "Zvonovú vež", ale najväčším lákadlom je tu tzv. Terakotová armáda cisára Qin Shihuanga, ktorá sa nachádza kúsok od mesta. Je to vyše 8 tisíc vojakov, vojenských vozov a koňov vyrobených z terakoty, pálenej hliny. Toto miesto bolo objavené náhodou v roku 1974, pri kopaní studne.

Veľmi pekný a príjemný je kláštor Shaolin, ohromujúca je 71 m veľká socha Buddhy vytesanej do skaly v blízkosti mesta Lesan, fascinujúce je mesto sôch Ta-Cu a taktiež si nenechajte ujsť prekrásne mesto Guilin, obklopené úchvatnou krasovou krajinou.

Čína je obrovská, takže takto by sa dalo pokračovať ešte veľmi dlho. Kamkoľvek sa vyberiete, objavíte niečo nové, iné, či už v pozitívnom slova zmysle, alebo vás situácia doslova zarazí. V Číne sa veľmi ťažko dohovoríte anglicky, takže budete musieť prepnúť na intuitívny mód.

A nakoniec nemožno nespomenúť čínsku kuchyňu. Je veľmi rozmanitá a rôznorodá, a medzi kuchyňami jednotlivých regiónov sú niekedy až priepastné rozdiely. Odlišujú sa surovinami, ale aj spôsobom prípravy. Najdôležitejšími surovinami používanými v celej krajine sú bambusové výhonky, čierne hríby sójová omáčka a tofu, hovädzie i bravčové mäso. Jedlo sa podáva s ryžou alebo rezancami. K jedlu sa ponúka zelený čaj (káva sa v Číne pije minimálne) a po jedle sa ponúka slabé a sladké víno.

Letenky do Číny

Zobraziť ponuku leteniek do Číny

Populárne letenky do Číny

Letenky do Pekingu

Hlavné mesto Číny a dramaticky rýchlym tempom rastúca svetová metropola

Letenky do Šanghaja

Najrozvinutejšie a najrozsiahlejšie mesto Číny, ktoré vám jednoducho zoberie dych.

Letenky do Hong Kongu

Husto osídlené a dôležité centrum svetového obchodu a bankovníctva, územie so zvláštnym statusom.