Dubaj

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Dubaj

Zem ako z rozprávky Tisíc a jedna noc, alebo čo dokážu peniaze. Je toto naozaj?

Dubaj - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 23:17:07
  • Populácia: 2.5M
  • Mena: Emirátsky dirham (AED)
  • Oficiálny web: Webstránka

Dubaj - priemerné mesačné denné teploty (°C)

DecJanFebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNov
252223263136373939373330

Dubaj

Zem ako z rozprávky Tisíc a jedna noc, alebo čo dokážu peniaze.

Vystúpite na najväčšom letisku sveta, prejdete prísnou kontrolou, kde vám zoskenujú dúhovku.

Vydáte sa smerom k taxíkom zabárajúc sa do prekrásneho koberca, ktorý šilo 5000 irackých žien. Skontrolujete čas: veľké hodiny na stene budovy sú rolexky, celé zo zlata. Nie najlacnejšiu letenku si schováte ako pamiatku.

Hotelový taxík vás už čaká. Bentley, môže byť. Ubytujete sa a dáte si doručiť exotický kokteil na bazén na streche hotela. V priebehu najbližších dní navštívite Burj Khalifa – najvyššiu budovu sveta, vysokú takmer jeden kilometer. Vyveziete sa na vrchol rýchlosťou 10 m za sekundu a pocítite, že budova sa mierne kníše-nebojíte sa, viete, že je to nevyhnutný technický prvok.

Zídete dole a zaujme vás rozhovor dvoch žien na promenáde: vláda dáva každému občanovi 2g zlata za každý zhodený kilogram.

Vyberiete sa ďalej, na poloostrov Palm Jumeirah, postavený ľudskou rukou. Na prianie milovaného šejka Muhammada ibn Rašíd Al Maktúma. Má tvar palmy a na jeho vybudovanie bolo potrebných 7 miliónov ton skál a 94 miliónov kubických metrov piesku. Pohoda.

Vyberiete sa na trh. Zlatý, samozrejme. Gold Souk leží v starej a historickej časti Deira a vy viete, že ak nakúpiť zlaté šperky, tak tu sa to dá najlacnejšie. Na sekundu sa váš pohľad zastaví na bankomate, ktorý vydáva zlaté tehličky.

Vydáte sa cez Sheikh Zayed road – mrakodrapovú alej ďalej, cítite sa ako v budúcnosti. Spomeniete si na fakt, že v roku 1991 bol v Dubaji 1 mrakodrap, dnes ich tam je viac než 400.

Ako vystupujete z taxíku, vedľa vás zastaví auto. Na strane spolujazdca drieme leopard so zlatým obojkom. Musí mu byť horúco, pomyslíte si a cvaknete si Burj al-Arab. Viete, že hotel môže byť ohodnotený max. 5. hviezdičkami. Burj al-Arab ich má pre istotu 7, jeho tvar pripomína plachetnicu, je postavený na umelom ostrove a niektorí hostia sa do hotela dopravujú helikoptérou.

Rozhodnete sa vydať do Mall of the Emirates, jedného z nákupných rajov tejto planéty. Možno tu kúpiť luxusné oblečenie, elektroniku, zlato a všetko veľmi výhodne. V centre sa nachádza Ski Dubai, 22 500 metrov štvorcových veľké zimné stredisko s umelým snehom, zjazdovkami, bobovou dráhou, ľadovou jaskyňou a tak. Stavajúc snehuliaka pozorujete cez veľké okno do reštaurácie arabov, ako si objednávajú plody mora a popíjajú čerstvé vychladené mätové drinky.

Skočíte sa pozrieť aj do najmodernejšieho obchodného komplexu vo vesmíre, do Dubai Mall s viac ako 1200 obchodmi, s najväčšou cukrárňou na svete, s gigantickým akváriom a s klziskom o veľkosti olympijského štadióna.

Neskôr sa povozíte vodným taxíkom v Dubai Creek, 14 kilometrov dlhým morským kanálom, nafotíte si majestátnu mešitu Jumeirah a dávate pozor, aby ste neodfotili dubajské ženy, lebo viete, že je to zakázané. Tak isto ako ich aj osloviť.

Zakázané je aj piť alkohol na verejnosti. Vlastne ho dostať len v pár licencovaných obchodoch. Ale kto by pil potajomky na hotelovej izbe, alebo bral drogy, keď všetká tá psychadélia je vonku?

Prichádza čas návratu. Nakupujete darčeky a suveníry. Viete, že 1/3 hrubého domáceho produktu má Dubaj z letiska. Sadáte do lietadla. Zatvárate oči a rozmýšľate o živote, vesmíre a vôbec. Rozmýšľate, čo ste to práve videli a nechápete.

Letenky do Dubaja

Zobraziť ponuku leteniek do Dubaja