Florencia

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Florencia

Perla talianskych miest a kráľovná Toskánska. Talianska kuchyňa v najlepšom vydaní.

Florencia - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 01:47:25
  • Populácia: 1.3M (3.2M)
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Florencia - priemerné mesačné denné teploty (°C)

OktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAugSep
20141091115202328313127

Florencia

Perla medzi talianskymi mestami, kráľovná Toskánska.

Bolo by hriechom navštíviť Florenciu a nevyskúšať úžasnú kuchyňu. Samozrejme, že do nej patrí pizza a cestoviny, ale typický pre Florenciu je steak "la bistecca fiorentina" a držky na florentský spôsob "la trippa alla fiorentina".

Krédo talianov dolce far niente (sladké nič nerobenie)

Určite si pochutnáte na morských špecialitách, na panini, na diviačom ragú, hluzovkách alebo toskánskej polievke "ribollita". Musíte vyskúšať aj úžasnú zmrzlinu. Pamätajte, že práve Taliani sú hlavní propagátori tzv. "slow food", takže si jedlo náležite vychutnávajte spoločne s priateľmi a nikam sa neponáhľajte. Samozrejme čaká na vás i vynikajúce toskánske víno. Nezabúdajte na životné krédo talianov: dolce far niente, sladké nič nerobenie.

Michelangelov David

Florencia ponúka i pastvu pre oči. V Uffizi Palace, presnejšie v jeho galérii sa nachádzajú majstrovské diela ako napr. Botticelliho Narodenie VenušePrimavera (jar) alebo Leonarda Da Vinciho Zvestovanie Panny Márie. V galérii Accademia di Belle Artisa sa zasa nachádza Michelangelov David, obrovská socha vytesaná z jedného mramorového dielu.

Navštívte kostoly Santa CroceSanta Maria Novella, úžasnú Mediciovu kaplnku Cappelle Medicee, alebo most Ponte Vecchio, ktorý ako jediný nebol zbombardovaný počas 2. svetovej vojny a nachádza sa na ňom hlavná obchodná trieda.

Veľa obchodov nájdete na Via Cerretani, Via de' TornabuonVia della Vigna Nuova, plus okolité ulice. Významné, hlučné a farebné trhovisko je San Lorenzo a starožitnosti môžete lacno nakúpiť na Via Maggio.

Florenčania oslavujú patróna svojho mesta sv. Jána v júni, v tomto mesiaci sa hrajú i futbalové zápasy na námestí Piazza della Signoria v kostýmoch zo 16. Storočia.

V meste nájdete veľa reštaurácii, krčmičiek, barov, ale veľmi populárne sú tzv. Vinao, čo sú akési vinné pivnice a zároveň spoločenské centrum.

Nemáte na čo čakať, kupujte letenky a zamierte do Florencie!

Letenky do Florencie

Zobraziť ponuku leteniek do Florencie