Glasgow

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Glasgow

Najväčšie mesto Škótska a kedysi jedno z najväčších industriálnych centier Veľkej Británie.

Glasgow - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 17:28:12
  • Populácia: 606 tisíc
  • Mena: Libra (GBP)
  • Oficiálny web: Webstránka

Glasgow

Glasgow sa v škótskej gaelštine nazýva Glas-cu, čo znamená "drahé zelené miesto". Patrónom mesta je svätý Mungo a je po ňom pomenovaná katedrála, v ktorej je pochovaný.

Zaujímavými miestami Glasgowa sú most Clyde Arc, budova City Chambers na George Square, námestí na ktorom je tiež niekoľko sôch slávnych Škótov napr. básnika Roberta Burnsa.

University of Glasgow je krásny komplex historických budov, ktorý inšpiroval aj slávnu spisovateľku J.K. Rowlingovú a významným architektonickými počinom je i kultúrny svätostánok Clyde Auditorium.

Celkovo je Glasgow považované za mesto architektúry, hlavne vďaka Charlesovi R. Mackintoshovi, ktorý sa tu v 19. stor. narodil a jeho dielami je hneď niekoľko glasgowských stavieb. V meste nájdete vyše 20 múzeí a galérií, botanickú záhradu alebo geologické miesto Fossil Grove.

Prípadne zájdite na prehliadku páleníc AuchentoshanGlengoyne, ktoré sú obe v blízkosti mesta. Glasgow už dávno nie je industriálne nebezpečné mesto, otvorilo sa turistom a vy si ho môžete príjemne vychutnať na vlastné oči. Letenky kúpite zo Slovenska lacno, stačí si pobaliť a vyraziť.

Letenky do Glasgowa

Zobraziť ponuku leteniek do Glasgowa