Grécko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Grécko

Kolíska filozofov, zem bohov, centrum európskej civilizácie, olivová záhrada sveta.

Grécko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 22:05:58
  • Hlavné mesto: Atény
  • Populácia: 10.9M
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Grécko

Kolíska filozofov, zem bohov, centrum európskej civilizácie, olivová záhrada sveta, krajina, kde je na prvom mieste rodina a sloboda, kúsok planéty, kde svieti slnko 250 dní v roku.

Jedzte, pite, hodujte

Medzi veľká lákadlá Grécka patrí kuchyňa. Ochutnajte typický grécky fastfood: gyrospitte, alebo si dajte tzatziki z jogurtu, kôpru, uhoriek a cibule, skúste grilované mäso s paradajkami: souvlaki, či achinošalát z ikier morského ježka, dochutený citrónovou šťavou.

Ako dezert si objednajte baklavu s orieškami a medom a k tomu si dajte studenú kávu frappe. Večer si môžete s priateľmi posedieť pri pohári vynikajúceho vína, skúste napr. víno retsina, alebo pri anízovej pálenke ouzo, či Metaxe, čo je zmes brandy, korenia a vína.

Gréci sa dožívajú vysokého veku hlavne kvôli elixíru života; olivovému oleju, ktorý pridávajú do každého jedla, ale možno aj vďaka kľudnému a láskavému prístupu k životu, so všetkými jeho starosťami i radosťami.

A nezabudnite lacno nakúpiť syry fetaKefalotyri.

Radujte sa, veseľte sa

Nazbierajte si mušle ako suveníry, plávajte a potápajte sa v kryštálovo modrom mori, zlepšite sa v surfovaní a v stavaní pieskových hradov, opaľujte sa na slnečných plážach, ktorých je viac ako 3000, dokopy majú viac ako 14500 km a veľmi veľa z nich je ocenených označením "Modrá vlajka".

Sladko spite, dlhšie ako doma, vyberte sa na rybačku na otvorené more. Častokrát je prvý úlovok ohodnotený fľašou vína a rybu, či morskú príšeru môžete neskôr spoločne s priateľmi ugrilovať.

Zahrajte si golf na greenoch s pitoresknou scenériou, naučte sa tancovať sirtaki (Zorbov tanec), ukážte ako pekne sa viete usmievať, zamilujte sa do západu slnka, do momentu, kedy sa slnko už už ponorí do Egejského mora a čajky na chvíľku stíchnu, prejedzte sa pomarančov a mandlí.

Alebo preskúmajte niektoré z viac ako 2000 gréckych ostrovov, každý má svoj genius loci, ale na všetkých sú typické biele domčeky s modrými okenicami a úzkymi uličkami s pohodovou a priateľskou atmosférou.

Skúste rýchlo a bezchybne tri krát po sebe vysloviť meno Lazaros Christodoulopoulos, skúste sa zahĺbiť do gréckej mytológie, skutočne napínavého a veľkolepého čítania, plného lásky a zrady, pomsty a odpustenia.

Zalyžujte si v pohorí Parnas, v bájnom sídle boha Apollóna, navštívte prastaré kláštory ukryté hlboko v horách, zoznámte sa s folklórom a pravoslávnou kultúrou grécka.

Užívajte si nočný život pri poháriku alebo vodnej fajke s ľuďmi, ktorých poznáte len pár hodín, nebojte sa navštíviť a zjednávať na miestnych trhoch, nezľaknite sa tej trmy-vrmy, ktorá vás obklopí. Vychutnajte si nakupovanie antických šperkov, módnych výstrelkov, korenia a medu, prírodnej kozmetiky, vína, syrov, či olivového oleja.

Spoznajte neskutočne bohatú históriu Grécka, bezcieľne sa potulujte mestami a nechajte sa očariť históriu, ktorá na vás bude sálať zo všetkých strán. Zbláznite sa do Grécka!

Letecké spoločnosti sa bijú o to, aby vám predali čo najlacnejšiu letenku. Nenechajte sa dvakrát núkať a využite to.

Letenky do Grécka

Zobraziť ponuku leteniek do Grécka

Populárne letenky do Grécka

Letenky na Krétu

Najväčší grécky ostrov s letoviskami na severe ako aj s ľudoprázdnymi plážami na juhu.

Letenky do Atén

Krásne starobylé mesté dýchajúce históriou, pomenované po bohyni múdrosti.

Letenky do Thessaloník

Druhé najväčšie grécke mesto, mesto módy a mesto patriace do top 10 párty miest vôbec.

Letenky do Heraklionu

Najväčšie mesto na Kréte s plážami a najväčšou archeologickou lokalitou z doby bronzovej.

Letenky do Chanie

Najkrajšie mesto Kréty s malebnými uličkami, vkusnými reštauráciami, barmi a obchodíkmi.

Letenky do Chalkidiki

Trojica nádherných ostrovov, kde slnko svieti 300 dní v roku a kde je 500 km pláži.