Holandsko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Holandsko

Otvorená a rovinatá krajina tulipánov, vodných kanálov a veterných mlynov. Amsterdam a bycikle.

Holandsko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 09:45:39
  • Hlavné mesto: Amsterdam
  • Populácia: 17.1M
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Holandsko

Táto krajina bez jediného kopca (samozrejme okrem Vaalserbergu, ktorý má niečo cez tristo metrov) ponúka viac ako 5000 km vodných ciest a prieplavov a cez túto sústavu umelých kanálov a riek dokážete splaviť celé Holandsko zo severu na juh.

Na väčšinu menších lodí dokonca nepotrebujete ani kapitánsky preukaz! Treba sa len riadiť mapami, ktoré dostanete s podmienkami, kde je vyznačená hĺbka vody a výška mostov.

S loďou sa dostanete aj do centra Amsterdamu

S loďou, či dokonca s plachetnicou sa bez problémov dostanete aj do centra Amsterdamu. Len držte poctivo kormidlo a pripravte si mince na zaplatenie preplavu pod zdvíhacími mostami.

A buďte pripravení na to, že nie všetky mosty sú zdvíhacie a fakt sa budete musieť niekedy aj zohnúť, aby ste preplávali. To už samozrejme neplatí o plachetniciach.

Kebyže chcete vyskúšať Holandsko na bicykloch, čo skutočne odporúčame, tak vedzte, že na tých sa dostanete úplne všade. A vychutnať si jazdu šťavnatou zelenou krajinou, medzi pastvinami, medzi lesmi, popri stáde oviec, či kráv, malebnými dedinkami, tak to stojí naozaj za to.

Cyklotrasy sú po celej krajine

Cyklotrasy sú po celej krajine, sú striktne oddelené od áut a chodníkov, farebné označené a kvalitné. Dokonalo vsadené do prírody. Holandský vidiek s veternými mlynmi je prekrásny. Pamätajte, že cyklisti sú nedotknuteľní a majú vždy prednosť.

Z miest stojí určite za spomenutie Amsterdam, Maastricht, Deň Haag, mesto s modernými budovami a historickým centrom, sídlom vlády a kráľovskej rodiny, Delft so svojim gotickým centrom a Rotterdam, kde sa nachádza najväčší prístav na svete a má neprekonateľnú multi-kulti atmosféru.

A ak máte radi tulipány, v mestečku Alsmeer je jedna z najdôležitejších búrz práve s touto komoditou.

Holanďania sú veľmi milí, prívetiví a tolerantní ľudia. Možno sa vám na začiatok budú zdať trocha chladní, ale to je skutočne len prvý pocit.

Letenky do Holandska

Zobraziť ponuku leteniek do Holandska

Populárne letenky do Holandska

Letenky do Amsterdamu

Spletité kanály, hausbóty, veľké okná bez záclon, pivo, coffe shopy a úzke schodiská.

Letenky do Eindhovenu

Príjemné, pokojné a čisté mesto. Mesto svetla.

Letenky do Rotterdamu

Kedysi rybárska dedina, dnes dynamické mesto s najväčším prístavom na svete.