Hong Kong

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Hong Kong

Husto osídlené a dôležité centrum svetového obchodu a bankovníctva, územie so zvláštnym statusom.

Hong Kong - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 01:59:10
  • Populácia: 7.2 M
  • Mena: Yuan (CNY)
  • Oficiálny web: Webstránka

Hong Kong - priemerné mesačné denné teploty (°C)

DecJanFebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNov
211919212528303131302824

Hong Kong

Moderné mesto, dôležité centrum svetového obchodu a bankovníctva. Ak máte na pláne cestovanie po Číne, pri kúpe letenky počítajte aj s týmto mestom.

Možno je najlepšie na začiatok vyjsť na kopec Victoria Peak z ktorého je fantastický výhľad na centrum Hong Kongu, veľmi zaujímavo pôsobí hlavne v noci.

Nemali by ste vynechať ostrov Lantau, ktorý je prezývaný "pľúca Hong Kongu", nájdete tu 2 chránené územia, ale hlavne kláštor Po Lin s bronzovou sochou sediaceho Buddhy.

K ďalším pamiatkam patrí Katedrála sv. Jána, najstarší kresťanský kostol ďalekého východu a čajové múzeum lokalizované v Hong Kongskom parku. Wan Chai je známy vďaka svojim malým obchodíkom a trhoviskám, kde lacno nakúpite absolútne všetko a rovnako pre svoje trendové reštaurácie a bary. Lacno môžete nakúpiť taktiež na Temple street, ktorá sa každý večer zaplní tisíckami ľudí a neopakovateľnou atmosférou.

V Hong Kongu určite vyskúšajte katónsku kuchyňu, napr. Dim Sum, ktorý sa skladá z chutných drobnosti, ktoré sa podávajú v malých porciách v bambusových košíčkoch, alebo liečivý a osviežujúci čaj lo-cha.

Letenky do Hong Kongu

Zobraziť ponuku leteniek do Hong Kongu