India

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

India

Obrovská, ľudnatá, farebná a rozmanitá krajina plná protikladov chudoby a luxusu.

India - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 19:08:50
  • Hlavné mesto: Delhi
  • Populácia: 1.2 Mld
  • Mena: Indická rupia (INR)
  • Oficiálny web: Webstránka

India

Človek by potreboval niekoľko životov, aby dokázal spoznať tak rozmanitú krajinu plnú protikladov ako je India.

Na jednej strane neuveriteľná chudoba a bieda v druhom najväčšom slume v Ázii v meste Mumbai, na druhej strane neskutočné bohatstvo: v tomto meste sa za noc otvorí viac fliaš šampanského ako v Paríži. Na jednej strane na vás útočí neuveriteľný zápach a smogom znečistené ovzdušie, na druhej strane je India neskutočne farebná.

India je obrovská, takže sa oplatí kúpiť si lacné letenky a na veľké vzdialenosti sa prepravovať letecky, alebo ak máte dostatok času a chcete Indov a Indiu spoznať bližšie, cestujte vlakom.

V krajine žije vyše miliarda ľudí, a to znamená, že nikdy neostanete ani na chvíľu sami a nikam pred davom neutečiete. Každú chvíľu vás bude niekto zastavovať, aby vám niečo predal, aby niečo od vás vyžobral, alebo sa len s vami porozprával. O hocičom.

V Indii niesú iné len zvyky, ale aj chovanie. Iné sú gestá a symboly majú iné významy. A Indovia majú iné vnímanie času. Že niekto neprišiel načas? No a? Na Indiu treba pozerať bez okuliarov, brať ju proste takú aká skutočne je. A to niekedy trvá.

Je jedno čo chcete z Indie vidieť, čo chcete navštíviť. V tejto krajine nájdete všetko. Nájdete tu púšte, savany, džungle aj Himaláje. Nájdete tu legendárneho snežného leoparda ale aj vzácnu pandu červenú. Stretnete sa tu s viacerými náboženstvami a s mnohými národnosťami.

Indiu charakterizuje predovšetkým pestrá a lákavá vegetariánska strava a každá oblasť alebo štát má svoje kulinárske špecifiká. Veľmi rozšírené je jedlo dahl podávané s nán chlebom alebo s chapátí. Jedlá sa varia všeobecne pomaly a dlho, čo zodpovedá mentalite Indov nikam sa neponáhľať. Indická kuchyňa je v úzkom vzťahu s tradičným indickým lekárstvom, s ajurvédou, čo sa prejavuje hlavne v používaní špeciálnych druhov korenia, ovocia a prísad.

Letenky do Indie

Zobraziť ponuku leteniek do Indie