Indonézia

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Indonézia

Raj na Zemi s nespočetným množstvom ostrovov, kultúr, pamiatok a divokej tropickej prírody.

Indonézia - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 07:30:50
  • Hlavné mesto: Jakarta
  • Populácia: 240M
  • Mena: Indonézska rupia (IDR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Indonézia

Predstaviť si Indonéziu ako celok je nemožné. Tvorí ju okolo 17 000 ostrovov, z toho je 6000 obývaných a jednotlivé rozdiely medzi nimi sú ako rozdiely medzi jednotlivými štátmi sveta. Obrovské.

Najcivilizovanejšia Jáva je moslimská a je zároveň kultúrnym centrom, uvidíte tu najväčšiu pamiatku na južnej pologuli, budhistickú obrovskú stupu Borobudur či hinduistický Prambanan, sopku Kawah Ijen, kde sa cestou budete predierať pravou džungľou, ale aj kávovými plantážam.

Turistické Bali, perla Indonézie, je prevažne hinduistické a keď pochodíte po všetkých chrámoch, môžete ísť do mesta Ubud, kde je asi svetovo najznámejší opičí les, vyšľapať na sopku Kintamani a užiť si bezkonkurenčný východ slnka.

Na ostrove Lombok sa môžete zúčastniť agroturistických programov, na "vedľajšom" Florese, ktorý je kresťanský, a kde stále žijú primitívne kmene, môžete nájsť zaujímavý spôsob pestovania ryže do kruhov.

Na ostrove Komodo žijú stále unikátne varany, jašteri, ktoré sú na ostrove na vrchole potravinového reťazca, navštívte rovník, ktorý pretína ostrovy Sumatra, Kalimantan, Sulwesian, na Sumatre môžete kŕmiť orangutanov v ich prirodzenom prostredí v prírodnej rezervácii a preskúmať jazero Toba a takto by sa dalo pokračovať donekonečna. A ešte dlhšie.

Indonézia je krajina plná zvykov, tradícii, rozmanitých kultúr, náboženstiev a priateľských ľudí. Je rozľahlou a veľmi pestrou krajinou, ponúkajúcou úchvatné tropické pláže, vynikajúce možnosti poznávania, potápania, surfovania, dažďové pralesy, fascinujúce scenérie, impozantné sopky, či množstvo osviežujúcich vodopádov.

A neskutočne dobrú kuchyňu. V hociktorom stánku môžete vyskúšať Nasi Goreng, čo je smažená ryža, alebo Mie Goreng, čo sú zasa smažené rezance. Pozor na čili omáčku: Sambal, pretože je skutočne pekelne palivá.

Indonézia je veľmi lacná krajina, letenky sa tiež dajú kúpiť relatívne lacno, len buďte pripravený na to, že let môže s niekoľkými prestupmi trvať aj viac ako 24 hodín. Indonézia sa považuje za raj na Zemi, takže by ste sa mali o tom presvedčiť na vlastné oči.

Letenky do Indonézie

Zobraziť ponuku leteniek do Indonézie

Populárne letenky do Indonézie

Letenky do Jakarty

Obrovské mesto asi s najväčším ruchom na planéte, plné kontrastov chudoby a luxusu.