Island

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Island

Rozprávková krajina elfov, krajina ľadu a ohňa na konci sveta, ktorá poznačí vašu dušu.

Island - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 15:36:36
  • Hlavné mesto: Reykjavik
  • Populácia: 330 tisíc
  • Mena: Islandská koruna (ISK)
  • Oficiálny web: Webstránka

Island

Rozprávková krajina elfov

Kúpite si najlacnejšiu letenku, zbalíte sa a odletíte na Island. Vystúpite na letisku Keflavík, niekdajšej vojenskej základne v časoch studenej vojny, presuniete sa do Reykjavíku, prespíte a skoro ráno vyrazíte.

A vtedy sa to stane. Zmeníte sa. Tá drsná ostrovná príroda vám urobí zárezy na duši na celý život. Uvidíte také unikátne prírodné skvosty, takú magickú krajinu, že budete plakať šťastím. A nebudete sa za to vôbec hanbiť. Island sa bude radovať s vami.

Začnite napríklad oblasťou Landmannalaugar neďaleko sopky Hekla, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Táto lokalita ponúka uprostred typickej strohej krajiny kopce hrajúce farbami, termálne pramene, v ktorých sa možno kúpať, čierne lávové polia a modré jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy.

Alebo navštívte okolie ďaľšej sopky Eyjafjallajökull. A za odmenu, že sa vám podarilo vysloviť správne jej názov (na rozcvičku si pozrite ukážku z filmu "Tajný život Waltera Mittyho"), si doprajte pár hodinový výlet na skútroch po nedaľekom ľadovci Myrdalsjokull. Stojí to za to.

Ďalej navštívte Zlatý islandský trojuholník: Známy zlatý vodopád Gullfoss, aktívny gejzír Strokkur a slávny Geysir, ktorý dal meno všetkým gejzírom, alebo fascinujúce čierne pláže na najjužnejších miestach Islandu, alebo dva fantastické vodopády SeljalandsfossSkogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey s množstvom hniezdiacich vtákov, alebo skúste ísť pozorovať veľryby.

Alebo zamierte do národného parku Thingvellir, v roku 930 tu bol založený parlament (Althing), ktorý je zároveň jedným z najstarších parlamentov na svete a nájdete tu aj kontinentálnu trhlinu Almannagia, alebo si užite modrú lagúnu: nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály, alebo...

...a večer, keď uvidíte auroru borealis na hviezdnom nebi, budete môcť počúvať vietor rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov.

O krajine, ktorú možno považovať za jednu z najkrásnejších na svete. O Islande. O zemi ľadu a ohňa.

Letenky na Island

Zobraziť ponuku leteniek na Island

Populárne letenky na Island

Letenky do Reykjavíku

Malebné, farebné, priateľské a najsevernejšie hlavné mesto na svete. S premenlivým počasím.