Kanárske ostrovy

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Kanárske ostrovy

7 sopečných ostrovov s odlišným prírodným charakterom, raj surferov aj lenivých dovolenkárov.

Kanárske ostrovy - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 19:19:44
  • Populácia: 2.1M
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Kanárske ostrovy - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
27.926.524.722.721.62223.122.923.725.327.528.4

Kanárske ostrovy

Krajina na ostrovoch je mozaikou asi všetkých prírodných krás, ktoré si len možno predstaviť: sopky s dymovým oparom, vysoké pohoria, subtropické zelené lesy s množstvom exotických zvierat, púšte a pobrežné pláne tvorené dlhými piesočnými plážami a dunami.

O unikátnom bohatstve svedčí aj fakt, že sa tu nachádza takmer 150 chránených rezervácií a 4 z nich sú národné parky. Mnohé živočíchy a rastliny nenájdete nikde inde na svete. Iba tu.

Kanárske ostrovy tvorí 7 hlavných ostrovov, ktoré vznikli vďaka bohatej tektonickej činnosti. Každý ostrov je jedinečný, takže sa pred odletom treba rozhodnúť aký štýl dovolenky plánujete. Samozrejme môžete navštíviť viacej ostrovov, tie vzdialenejšie od seba bez problémov letecky a lacno.

Ostrov Lanzarote skôr pripomína mesačnú krajinu, neporušenú prírodu a subtropický zelený raj nájdete na La Gomera alebo La Palma, pokojný a pre dovolenkujúcich s deťmi je vhodný ostrov FuerteventuraGran CanariaTenerife patria medzi najvyhľadávanejšie a najrušnejšie ostrovy.

Všetky hotely a letoviská sú sústredené na juhu. Ak vás prestane baviť na Gran Canarii opaľovanie sa a potápanie, môžete si urobiť výlet do rokliny Roque Nublo, kde sa nachádza aj akoby voľne pohodená 80 m skala, alebo vystúpiť na najvyšší bod ostrova - Pico de las Nieves odkiaľ je perfektný výhľad na okolie.

Na Tenerife sú najvyhľadávanejšie letoviská Playa AmericasLos Cristianos, na západe je pekná pláž s rozpáleným uhľovočiernym pieskom La Arena.

Kuchyňu ostrovov ovplyvňuje ich poloha, takže sa určite zdravo prejete rýb a morských potvôr, na raňajky môžete skúsiť sladké cesto churros a ak máte radi kozie syry, tak odtiaľto nebudete chcieť odísť.

Nájdete tu taktiež bezpočet produktov z aloe very, keďže tu má svoj pôvod a domovinu. Z alkoholu môžete vyskúšať veľa druhov likérov alebo vynikajúci medový rum.

To sú Kanárske ostrovy, rozmanité a krásne. Kúpte si lacno letenku a opáľte sa na Kanároch.

Letenky na Kanárske ostrovy

Zobraziť ponuku leteniek na Kanárske ostrovy