Kréta

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Kréta

Najväčší grécky ostrov s letoviskami na severe ako aj s ľudoprázdnymi plážami na juhu.

Kréta - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 03:36:51
  • Populácia: 620 tisíc
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Kréta - priemerné mesačné denné teploty (°C)

DecJanFebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNov
1715.315.516.72023.527.328.728.526.423.420

Kréta

Čerstvý vzduch na Kréte predpisoval Hippokrates ako liek na všetko.

Najväčší grécky ostrov s hotelovými komplexami a dlhými piesočnatými plážami na severe a na juhu s malmi rybárskymi dedinkami, menšími romantickými plážami, horami a miestami, kde sa zastavil čas, dáva každému turistovi možnosť užiť si dovolenku podľa jeho gusta.

Na Kréte nájdete vyše 3000 jaskýň, ktoré často slúžia ako sväté miesta. Najpopulárnejšie sú svätyňa Ida, v ktorej sa podľa legendy narodil Zeus a druhá je blízko dedinky Psichro na planine Lassithi.

Lassithi je prekrásne miesto s veternými mlynmi, pôvodnými dedinkami a je odtiaľto fantastický výhľad. Nálezisko Knossos v Heraklione je zasa miestom, kde údajne stál palác bájneho kráľa Minósa a labyrint netvora z hlavou býka a telom človeka. Určite toto miesto navštívte, inak sa z Kréty ani nevracajte.

Ak vás zaujíma turistika, nenechajte si ujsť výstup k pevnostiam SpinalungaGramvousa a túru roklinou Samaria. Túra začína v nadmorskej výške asi 1200 metrov a celých 14 km sa ide len dole kopcom viac ako 5 hodín. Ani jeden z týchto "tripov" však nemožno (z logistických dôvodov) absolvovať na vlastnú päsť.

Samostatná kapitola sú pláže. Na juhu môžete nájsť miesta, o ktorých ste si mysleli, že už neexistujú: čisté more, ľudoprázdne pláže s jedinou, ale fungujúcou reštauráciou, naokolo pokoj a kľud.

Naopak na severe si užijete super dovolenku v letoviskách ako Elounda, Hersonissos alebo Malia, kde sa nudiť rozhodne nebudete. Na Kréte nájdete i pláž s ružovým pieskom - Elafonissi.

Zaujímavé sú mesta ako Heraklion, či Chania, ktoré sú plné historických skvostov a dá sa tam dobre nakúpiť i zabaviť.

Na Krétu sa dostanete najlacnejšie letecky, na ostrove je niekoľko letísk. Pamätajte, že i po dvojtýždňovej dovolenke na Kréte nenavštívite všetko a budete sa sem chcieť vrátiť.

Letenky na Krétu

Zobraziť ponuku leteniek na Krétu