Kuba

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Kuba

"Najkrajšie miesto, ktoré ľudské oko videlo", alebo cigáry, rum, pohostinnosť a dobrá nálada.

Kuba - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 00:54:25
  • Hlavné mesto: Havana
  • Populácia: 11.2M
  • Mena: Peso (CUP)
  • Oficiálny web: Webstránka

Kuba

Keď Krištof Kolombus objavil tento ostrov, poznamenal: "Toto je to najkrajšie miesto, ktoré ľudské oko videlo".

Veľké percento ľudí vidí za dovolenkou na Kube len vylihovanie na pláži bez možnosti prežiť svoje voľno aktívne a zaujímavo. Ale Kuba nie sú rozhodne len pláže, hotely a miešané drinky. Je to zem bohatá na prírodné krásy a unikátne ekosystémy, ale aj na kultúrne pamiatky, historické mestá z koloniálnych dôb a veľmi milých ľudí.

Vstúpte do miestnych barov, kde vám jemný dym z kubánskych cigár a prvý pohárik kvalitného kubánskeho rumu dajú najavo, že ste v tejto krajine naozaj vítaní. Práve ťa pohostinnosť a dobrá nálada je na Kube základnou výsadou a dôvodom, prečo sa tu návštevník cíti príjemne.

Havana

Medzi najkrásnejšie pamiatky Havany patrí katedrála San Cristóbal de la Havana na námestí Plaza de la Catedral, najstaršia pevnosť v Amerike Castillo de la Real Fuerza z roku 1558 a nádherné námestia Plaza de Armád alebo Plaza de la Revolucion s pomníkom Josého Martího.

Letisko nesie meno spisovateľa Ernesta Hemingwaya a výlet si môžete urobiť aj do múzea Vile Finca la Vigía, kde dlhé roky žil. Originálne kubánske suveníry a rôzny lacný tovar môžete kúpiť na nábreží Malecón, kde sa nachádza veľké trhovisko.

Prekrásna pláž sa volá Playas del Este a je vzdialená asi 30 minút od Havany. Nočný život v meste sa začína okolo 10 večer.

Viňales

Práve havajské cigary pochádzajú z plantáží Viňales vzdialené približne 200 km od Havany. Ale to nie je všetko. Nájdete tu totiž krasové vápencové útvary-mogoty a priaznivcom lezenia sa pri pohľade na ne okamžite zdvihne adrenalín.

Nachádza sa tu i jaskyňa Indian Cave a rozporuplná, žiarivými farbami pomaľovaná skala, na ktorej je zobrazený vývoj človeka od trilobita až po kubánsku revolúciu. Vznikla na objednávku Fidela Castra a buď ju budete milovať alebo nenávidieť.

Trinidad

V strede krajiny sa nachádza Trinidad, mesto kultúry a plné galérii. Celé vlastne vyzerá ako jedno veľké múzeum. Domy sú pomaľované pastelovými farbami a vytvárajú tak fantastickú atmosféru. V okolí mesta sa rozkladali rozľahlé plantáže cukrovej trstiny, ktoré prinášali mestu bohatstvo, vďaka ktorému je Trinidad jedným z najvýstavnejších historických miest na ostrove.

Pohorie Escambray's

Tu sa pestuje úžasná kubánska káva a tu môžete preskúmať panenské dažďové pralesy. V národnom parku Topes de Collantes sa nachádza najvyšší vodopád v krajine so skvelým názvom: Salto de Caburní, viacero jazier, v ktorých sa možno kúpať i veľa jaskýň čakajúcich na preskúmanie. Všade tu rastie ľalia Mariposa, ktorá je národným kvetom Kuby a je prezývaná "motýlí kvet".

Letenka nie je práve najlacnejšia, ale Kuba je vskutku farebná krajina, od ľudí až po prírodu a preto ju treba spoznať na vlastné oči.

Letenky na Kubu

Zobraziť ponuku leteniek na Kubu

Populárne letenky na Kubu