Larnaka

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Larnaka

Brána na ostrov Cyprus plná histórie. Obľúbené destinácia na potápanie.

Larnaka - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 06:11:02
  • Populácia: 51 tisíc (84 tisíc)
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Larnaka - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
302721171516182125283131

Larnaka

Brána na ostrov Cyprus

Súčastná Larnaka je postavená na mieste starovekého Kitionu, ktorého ruiny môžete nájsť kúsok za mestom. K jeho existencii sa viaže aj archeologické múzeum so zbierkou keramiky.

Turisti radi navštevujú kláštor Stavrouvouni, ktorý dala postaviť v 4. storočí svätá Helena. Kláštor tróni na kopci a pripravte sa, že si to budete musieť vyšľapať peši.

Nachádza sa tu i kúsok dreva, ktorý pochádza z kríža, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš. Ženy nemajú povolený vstup do vnútra. Zaujímavý je aj hrad Larnaka z roku 1625, dnes múzeum postavené na spôsob labyrintu, kde nájdete famózne archeologické exponáty.

V strede mesta nájdete chrám sv. Lazara, postavený na príkaz cisára Lea VI. Chrám leží nad prázdnym hrobom spomínaného svätca a dnes tu nájdete múzeum. Za zmienku určite stojí aj mešita Hala Sultán Tekke, kde sa nachádza hrob Ummy Haramy, tety proroka Mohameda.

V Larnake sú výhodné podmienky na potápanie, obľúbeným miestom je vrak Zenobia neďaleko prístavu, alebo na pešiu turistiku v pohorí Troodos, ktoré je posiate borovicovými lesmi.

Neďaleko Larnaky je letisko, takže najlacnejší a najrýchlejší spôsob ako sa sem dostať, je kúpiť si letenky a vyštartovať.

Letenky do Larnaky

Zobraziť ponuku leteniek do Larnaky