Liverpool

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Liverpool

Nalaďte si gitaru a vydajte sa po stopách najpopulárnejšej kapely všetkých čias.

Liverpool - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 18:12:57
  • Populácia: 473 tisíc (2.2M)
  • Mena: Libra (GBP)
  • Oficiálny web: Webstránka

Liverpool - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
181410788101316182020

Liverpool

Kolíska legiend Frankie goes to Hollywood a The Beatles.

Letisko v Liverpoole sa prekvapivo nazýva po lídrovi skupiny Beatles. Tak ako aj mnoho iných pamiatok, barov, zákutí a miest v meste. Kúpte si lacnú letenku, nalaďte si gitaru a vydajte sa po stopách chrobákov.

V Liverpoole nevynechajte historický prístav Albert Docks, je zaradený do zoznamu svetového dedičstva UNESCO a slúži ako kultúrny komplex spolu s Pier Head. Rovnako neobíďte námorné múzeum Merseyside Maritime Museum. Z galérií treba spomenúť Walker Art Gallery a moderné umenie nájdete v Sudley House na Mossley Hill.

Zastavte sa aj pri Liverpoolskej katedrále, ktorá je označovaná za najdlhšiu na svete a s najväčšími varhanmi a najhlasnejšími zvonmi. To už je dosť prvenstiev, nemyslíte?

Zaujímavá je prechádza Chinatown-om, gruzínskou štvrťou Canning a dlhými rovnými ulicami v RopeWalks. Otterspool Park s bludiskom a Calderstones Park s botanickou záhradou ponúkajú príjemný oddych nielen pre rodiny s deťmi.

Pre fanúšikov futbalu je povinnosťou navštíviť štadión Goodison Park a štadión Anfield, kúsok od mesta, kam sa dá dostať v pohode autobusom. Krajšie polovičky si zatiaľ môžu odskočiť na nákupy do Bold street, Lark Lane, alebo nákupného centra Liverpool One. Alebo urobte spoločné nákupy v špecializovaných predajniach oboch futbalových tímov.

A najlepšie nakoniec. Dámy a páni: The Beatles.

Môžete si kúpiť lístok na okružnú Beatles jazdu so sprievodcom, alebo si to prejsť pekne sami.

Určite treba vidieť Cavern Pub, kde hrali vyše 300 krát a kde naštartovali svoju kariéru, rodinný dom Johna Lennona na Menlove Avenue, dom Paula McCartney-ho na Forthlin Road a veľa ďalších ikonických miest roztrúsených po celom Liverpoole, ktoré majú nejakú spojitosť s Johnom, Paulom, Georgom či Ringom.

A samozrejme slávne The Beatles Story, múzeum venované najpopulárnejšej kapele celého vesmíru a všetkých čias.

Letenky do Liverpoolu

Zobraziť ponuku leteniek do Liverpoolu