Londýn

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Londýn

Londýn, vibrujúca a magická Európska a svetová metropola, ležiaca na rieke Temža.

Londýn - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 07:31:19
  • Populácia: 8.5M (13.8M)
  • Mena: Britská libra (GPB)
  • Oficiálny web: Webstránka

Londýn - priemerné mesačné denné teploty (°C)

FebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNovDecJan
7.910.913.717.420.522.922.619.215.210.77.87.4

Londýn

Lietadlom do Lutonu, či Heathrowu, Stanstedu, alebo Gatwicku? Z Bratislavy, z Viedne, Brna, z Košíc? Akokoľvek! Kedykoľvek! Letenky sú lacné.

Londýn je najväčšie mesto v Európe, je to vibrujúce a magické mesto, plné nečakaných prekvapení, bláznivých možnosti a nádeji, obrovská metropola ležiaca na rieke Temža.

Ľudia sú veľmi milí a radi pomôžu.

Po prílete je dobré dostať sa na autobusovú stanicu vo Victoria Station. V meste odporúčame využívať na kratšie trasy hlavne lacnejšie autobusy, metro (Tube), ktoré je najväčšie na svete, skôr na dlhšie, prípadne elegantné taxíky. Celkovo, Londýn je pre turistov dobre označený. A nemusíte sa báť, že by ste sa v meste stratili. Ľudia sú veľmi milí a radi pomôžu.

Toto mesto je mekka nakupovania, nie je síce najlacnejšia, ale no a čo? Poriadne si to užite! Hlavnou nákupnou ulicou je určite Oxford street, štýlový Camden town je skôr pre mladších, určite sa nemôžete vyhnúť štvrti Soho, najväčší obchodný dom s hračkami Hamley´s je na Regent Street, lacnú elektroniku kúpite na Tottenham Court Road a knihy a starožitnosti na Charing Cross Road. Nezabudnite na Harodds!

V Londýne je všetkého veľmi veľa, určite si naňho vyhraďte niekoľko dní.

Nechajte si však nejaký čas aj na pamiatky. Väčšina je v centrálnom Londýne. Veľa z nich je lacných, niektoré dokonca zadarmo. V prvom rade by ste nemali vynechať sídlo kráľovskej rodiny Buckingham Palace a výmenu stráži, Westiminster Palace, ku ktorému patrí i Big BenHouses Of Parliament.

Za návštevu určite stojí Tower bridge, najväčšia protestantská katedrála St. Paul Cathedral, románsky kostol Temple, ktorý slúžil v minulosti ako súd templárskych rytierov a Londýnsky Tower, kde sú uložené korunovačné klenoty a strážia ich členovia gardy Beefeaters.

Zavítajte na Piccadilly Circus so známymi neónovými reklamami, toto turistické miesto má nezabudnuteľné čaro, plus si nenechajte ujsť Trafalgar Square, povozte sa na 135 metrov vysokom neprehliadnuteľnom vyhliadkovom kolese, London Eye, navštívte galériu moderného umenia Tate Modern, čo je prerobená bývalá budova eletrárne a nájdete tam fantastické diela, galériu Whitechapel Art Gallery a samozrejme slávnu Londýnsku Národnú galériu.

Múzeá, v Londýne sa ich nachadzajú desiatky.

Pokračujeme múzeami, v Londýne sa ich nachadzajú desiatky. Skutočne nemôžete vynechať Britské múzeum, ktoré je zadarmo a pochopiteľne múzeum voskových figurín Madamme Tussauds, múzeum vedy, alebo múzeum Londýna.

Pre športových fanúšikov je tu Wimbledon Lawn Múzeum a fotbalové Arsenal Museum a múzeum Chelsea Football Club. A keď sme ešte pri športe, navštívte stánok FC Arsenalu v Emirates Stadium, či ak ste fanúšik FC Chelsea, je tu pre vás Stamford Bridge. Takže si dobre premyslite, čo si vyberiete. Je tu toho skutočne veľa.

Londýn žije kultúrou, pamiatkami a atrakciami.

Nemôžeme nespomenúť Royal Observatorium v juhovýchodnom Londýne, v Greenwick, kadiaľ prechádza nultý poludník, prekrásny zelený Hyde park s Speaker´s corner a obrovským priestranstvom, kde sa odohrávajú koncerty, či demoštrácie. Hinduistický chrám v Neasden - Neasden Temple je najväčším hinduistickým chrámom mimo Indie. Je vám málo? Londýnska Zoo? Legendárna ulica Abbey Road...

Ak nastáva večer, zasa budete mať milióny možností... Napríklad posedieť si v typicky anglickom pube GeorgeInn alebo Ye Olde Cheshire Cheese. Navštíviť vychytený nočný klub Ministry of Sounds alebo klub Fabric.

V Londýne vznikajú kluby ako huby po daždi.

V Londýne vznikajú kluby ako huby po daždi a aj rýchlo zanikajú. Konkurencia je obrovská a prežijú len najlepší.

Ak máte radi divadlo, skúste moderné Young Vic, prípadne Shakespearové divadlo Globe. Ak ste fanúšik muzikálov, tak v Londýne si prídete na svoje.

Každopádne platí, že lacné lístky si asi najlepšie kúpite na Leicester square v predajní “tkts”.

Vychutnajte si Londýn plnými dúškami, nasiaknite jeho atmosféru a poriadne si ho užite!

Letenky do Londýna

Zobraziť ponuku leteniek do Londýna