Los Angeles

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Los Angeles

Svet celebrít, filmového priemyslu, rôznorodej gastronómie a divokého nočného života.

Los Angeles - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 23:27:55
  • Populácia: 4M (18M)
  • Štát, krajina: California
  • Mena: Americký dolár (USD)
  • Oficiálny web: Webstránka

Los Angeles - priemerné mesačné denné teploty (°C)

JúnJúlAugSepOktNovDecJanFebMarAprMáj
2527.928.427.725.322.719.719.119.620.421.722.7

Los Angeles

V L.A. sa zhmotňujú sny a fantázie. Nie nadarmo sa mu hovorí "mesto Anjelov".

Vyhľadajte si najlacnejšie letenky a spoznajte svet celebrít, filmového priemyslu, rôznorodej gastronómie a divokého nočného života.

Nápis "HOLLYWOOD"

K svetoznámemu nápisu "HOLLYWOOD" sa dá vyjsť aj peši. Dotknúť sa ho však nedotknete, lebo je oplotený a pod dohľadom kamier. Je odtiaľto nádherný výhľad na celé pulzujúce mesto a po ceste naspäť sa zastavte v Griffith Park, kde môžete zadarmo navštíviť observatórium.

Hollywood bulvár

Na Hollywood blvdVine st. sa môžete prejsť po chodníku slávy, kde sa nachádza cez 2500 mien slávnych osobností z filmu, televízie, rádia, hudby a živých vystúpení. Umelci si za svoju hviezdu musia zaplatiť 30 tisíc dolárov a ako prvý dostal hviezdu Michael Jackson.

Pre fanúšikov filmu je ešte povinná návšteva Universal Studios Hollywood, kde sa dokonca môžete zúčastniť na natáčaní filmov, seriálov, alebo TV show.

Pláže a promenáda Ocean Front Walk

Vyhrievať sa na slnku a popíjať kokteily môžete na plážach Santa Monica BeachVenice Beach. Na prvej sa natáčal kultový seriál "Pobrežná hliadka" a druhá sa nachádza v časti Venice, ktorú založil ako dovolenkový rezort magnát Abbot Kinney a očividne miloval Benátky. Tu sa nachádza i známa promenáda Ocean Front Walk plná pouličných umelcov, obchodíkov a stánkov s občerstvením. Ďalšie obľúbené pláže sú napr. romantická El matador beach, ManhattanHermosa Beach.

Z pamiatok treba spomenúť filmový palác Grauman's Chinese Theatre, fantastickú stavbu so sklenenými stenami a z červeného dreva Wayfarers Chapel, múzeum Bergamot Station s 35 galériami, interaktívne múzeum California Science Center a samozrejme Hollywood Museum.

Kde nakupujú celbrity

Dobre sa nakupuje na Rodeo Drive, v nákupnom stredisku Beverly Center, celebrity nakupujú na Ventura Boulevards a obchodíky pozdĺž bulváru Hollywood sú ideálne na nákup suvenírov.

Tak čo, máte už zbalené na dovolenku do LA?

Letenky do Los Angeles

Zobraziť ponuku leteniek do Los Angeles