Malaga

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Malaga

Rodisko Picassa, pláže s jemným pieskom a priezračnou vodou, oslava Feria de Malaga.

Malaga - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 20:17:27
  • Populácia: 568 tisíc (1.6M)
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Malaga - priemerné mesačné denné teploty (°C)

JúnJúlAugSepOktNovDecJanFebMarAprMáj
27.329.930.327.923.719.917.416.617.719.120.923.8

Malaga

Z Bratislavy do Malagy sa lieta či už priamym letom s nízkonákladovými spoločnosťami ale inak niekoľkokrát do týždňa. Z letiska sa do mesta dostanete lacno autobusom, vlakom spoločnosti Renfe, či metrom.

Rodisko Pabla Picassa

Pláže s jemným pieskom a priezračnou vodou sa tiahnu popri promenáde Pabla Ruiza Picassa. Najznámejšie sú asi La MalaguetaLa Caleta. Na pláži Guadalmar nájdete veľkú plochu vyhradenú pre nudistov.

Malaga nedá vašim zmyslom spávať. Jedlá ako studená polievka gazpaco, vyprážaná zmes pescaíto frito, tradičná paella a teplé, či studené tapasy si vychutnáte v hociktorej z mnohých reštaurácii, či barov. Zaujímavosťou je, že drink alebo jedlo skonzumované pri bare vás vyjde lacnejšie, ako keď si ho necháte priniesť k stolu. Dobré jedlo spláchnite výborným vínom či pivom. ¡Buen provecho

Po jedle padne vhod prechádzka Malagou. Navštívte múzeum Pabla Picassa, ktorý sa tu narodil (herec Antonio Banderas tiež, ale ten ešte múzeum nemá), palác Alcazaba de Malaga, úžasný hrad Gibralfaro alebo rímsky amfiteáter Teatro Romano de Malaga s veľkolepou atmosférou.

Týždenná oslava Feria de Malaga

Feria de Malaga, oslava na počesť kráľovského páru Ferdinanda a Isabely, ktorí znovudobyli mesto začína tretí augustový piatok a trvá týždeň. Jeden dlhý týždeň, kedy sa na uliciach rozložia casetas, stánky s jedlom a pitím, jeden dlhý týždeň, kedy sa predvádzajú tradície a remeslá, prebiehajú býčie zápasy a súťaže na koňoch, kedy sa tancuje flamenco až do rána a víno tečie potokom.

Na nákupy sa vyberte na pešiu zónu Larios a na slávne španielske trhoviská AtarazanasEl bar de los pueblos si vyčleňte dostatok času, pretože TU si budete mať z čoho vyberať. Určite ochutnajte olivy a miestne šunky Jamon serranoJamon ibérico podávané s kúskom čerstvého chleba namočeným v olivovom oleji.

Navnadili sme vás? Neváhajte a objednávajte letenky.

Letenky do Malagy

Zobraziť ponuku leteniek do Malagy