Maledivy

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Maledivy

Koralové ostrovy, rezorty a pláže s bielym pieskom, raj na šnorchlovanie a potápanie.

Maledivy - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 04:46:00
  • Hlavné mesto: Malé
  • Populácia: 390 tis.
  • Mena: Maldivská rufiyaa (MVR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Maldivy (Maledivy)

Ostrovný štát, tvoriaci reťazec devätnástich koralových atolov, nájdete na juhu Ázie. V súčasnej dobe existuje na Maldivách približne 100 hotelových rezortov, ktoré sa od seba môžu výrazne odlišovať cenou, štýlom, špecializáciou, kuchyňou alebo obľúbenosťou u rôznych národnosti.

S výnimkou Kuramathi platí pravidlo, že na ostrove sa nachádza maximálne jeden rezort, výber vhodného hotelového rezortu je teda kľúčom pre ideálnu dovolenku podľa Vašich predstáv. Každý rezort má pláže s nádherným bielym pieskom a lagúnami s priezračnou vodou.

Maldivy poskytujú fantastické možnosti na šnorchlovanie alebo potápanie. Ostrovy sú obklopené útesmi pri ktorých sa preháňajú kŕdle rybiek a rýb a môžete tu vidieť i korytnačky alebo raje, prípadne žralokov.

Rezorty vám určite ponúknu celodenné plavby k najlepším potápačským lokalitám a môžete sa tiež zúčastniť niekoľkodňovej potápačskej plavby okolo atolov. Užiť si môžete aj vodné športy, alebo rybolov.

Rybárske výpravy usporadúvajú prakticky všetky letoviská. K rybolovu veľkých rýb sú používané veľké člny vybavené najmodernejšími radarmi a na jednej lodí môže rybárčiť 4 až 6 osôb.

Letoviská taktiež organizujú výlety k miestam, kde budete môcť pozorovať delfíny a raje, čo je naozaj neskutočný zážitok.

Na súostroví sa nachádzajú aj dve golfové ihriská, tradičné tance a hudbu môžete vidieť na ostrove Thulusdhoo, budhistické pamiatky nájdete na atole Thoddoo a v hlavnom meste Malé nájdete Starú piatkovú mešitu z roku 1656 postavenú z koralového kameňa, Národné múzeum, ktorého budova bývala súčasťou sultánskeho paláca a prekrásny sultánov park.

Maldivy nie sú lacné, taktiež letenka nie je najlacnejšia, ale ak sa skutočne rozhodnete prežiť dovolenku na tomto slnečnom súostroví, neoľutujete a nikdy na ňu nezabudnete.

Predpokladá sa, že za 20 až 30 rokov súostrovie zaleje voda zvyšujúcej sa hladiny oceánov a tak tento raj na zemi navždy zanikne.

Letenky na Maledivy

Zobraziť ponuku leteniek na Maledivy