Malorka

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Malorka

Španielsky ostrov s úžasnými plážami, horami, útesmi a pártychtivou Palma de Mallorca.

Malorka - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 12:06:44
  • Populácia: 859 tisíc
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Malorka - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
27.123.419.216.515.215.717.118.722.125.928.929.5

Malorka

Môžete leňošiť na pláži a opaľovať sa pod stredozemným slnkom na juhu, túlať sa malebnými dedinkami na západnom pobreží, preskúmať hory na severe. Malorka je veľmi rôznorodá a buďte si istý, že vás dobije energiou. Najrýchlejšie a najpohodlnejšie sa sem dostanete letecky, letenky sa dajú kúpiť lacno hlavne mimo sezónu. Stačí sa zbaliť a 550 km pobrežia čaká na vás.

Hlavným mestom Malorky je Palma de Mallorca, kde dominuje gotická katedrála La Seu (Katedrála svetla), kde si môžete užiť skutočne búrlivý nočný život, a kde nájdete jednu z najznámejších pláží Playa de Palma.

Na juhu krajiny sa zastavte aj na pláži Es Trens s bielym pieskom a čistým tyrkysovým morom. Pri objavovaní Malorky určite nevynechajte dedinku Valdemossa s úzkymi uličkami, kamennými budovami a množstvom kvetín. Nad dedinkou sa týči majestátne pohorie Serra de Tramuntana a vy si môžete oddýchnuť v jednej z mnohých kaviarničiek a len tak nasávať príjemnú atmosféru stredozemného podnebia.

Odtiaľto sa môžete vybrať na Costa Brava de Mallorca, kde nájdete 440 m vysoké útesy a výhľad si najlepšie vychutnáte z vyhliadok, kotré niekedy slúžili ako strážne veže.

Na východe ostrova, v meste Santa Maria môžete nakúpiť na lacných trhoch ovocie, šunku, keramiku, prútené výrobky, alebo Hierbas, čo je tradičný likér z byliniek a anízu.

Nebojte sa preskúmať jaskyne Hams, alebo Dračiu jaskyňu s 2 km chodieb a podzemných priestorov. Na východnom pobreží ešte určite navštívte prístav Cala Figuera ukrytý v prekrásnej zátoke.

Na severe krajiny nájdete útulne a magické mestečko Pollenca s nádherným areálom kláštora Sant Domenc a mesto Alcúdia, kde sa nachádza dovolenkové stredisko Port de Alcúdia s hotelmi a plážami.

Najsevernejší cíp Malorky Cap de Formentor ponúka romantickú pláž Playa de Formentor a láka aj kvôli úžasnému výhľadu z takmer 400 metrov vysokého útesu s majákom.

Letenky na Malorku

Zobraziť ponuku leteniek na Malorku