Manchester

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Manchester

Kozmopolitné mesto s pestrou kultúrou a najväčším futbalovým štadiónom v Anglicku.

Manchester - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 05:12:23
  • Populácia: 520 tisíc (2.5M)
  • Mena: Libra (GBP)
  • Oficiálny web: Webstránka

Manchester - priemerné mesačné denné teploty (°C)

DecJanFebMarAprMájJúnJúlAugSepOktNov
788101316192121181410

Manchester

Kolíska hudobných hviezd ako: Bee Gees, Oasis, Simply Red, alebo Take That.

Manchester sa výrazne zmenil za posledné 2 desaťročia. K lepšiemu. Dnes je to vzrušujúce a kozmopolitné mesto s priateľskými ľuďmi, pestrou kultúrou a peknými pamiatkami. Čo viac si môže turista priať? Pravdepodobne len čo najlacnejšie letenky.

V meste sa rovno vyberte pozrieť a nafotiť peknú budovu radnice (Manchester Town Hall) na Albert Square, Manchester Cathedral na Millennium Quarter a pekný je i kostol Sv Anny. Manchester je zaujímavý svojimi múzeami: Manchester museum s fosílnou kostrou Tyrannosaura Rexa a super je i múzeum Vedy a priemyslu (The Museum of Science and Industry). Z galérií vynikajú najmä: Manchester Art GalleryThe Whitworth Art Gallery.

China Town - druhá najväčšia v UK

Určite navštívte štvrť China Town (druhá najväčšia v UK), Northem Quarter, čo je zasa bohémska a svojská časť Manchesteru a zavítajte aj na Curry Mile, čo je asi 800 metrov dlhý úsek s karí reštauráciami, sárí obchodov, šíša barov a zlatníctiev v časti Rusholme.

K Manchesteru patrí futbal. Štadión Old Trafford slávneho Manchester United je najväčším v Anglicku a domovským štadiónom Manchester City je Etihad Stadium.

Populárnym športom je kriket a fanúšikovia športu by mali skočiť pozrieť aj do Sportcity, čo je komplex športových centier (napr. národné cyklistické centrum). A ešte zaujímavosť: neďaleko Old Trafford je vybudovaná krytá hala Chill Factory, kde si na svoje prídu priaznivci zimných športov aj v strede leta.

Manchester je preslávený tiež svojimi možnosťami nakupovania: v strede mesta sú tu obchodné centrá TriangleRoyal Exchange Centre, veľa obchodov je na Market st. a v Manchester Arndale Centre. Kúsok od mesta sa nachádza chrám konzumu: Trafford Centre a v zime sa otvára najväčší vianočný trh v severnom Anglicku.

Letenky do Manchestru

Zobraziť ponuku leteniek do Manchestru