Miami

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Miami

Štýlové a slnečné mesto s bohatým nočným životom a nielen kubánskou gastronómiou.

Miami - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 10:32:27
  • Populácia: 400 tisíc (5.5M)
  • Štát, krajina: Florida
  • Mena: Americký dolár (USD)
  • Oficiálny web: Webstránka

Miami - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
31.830.127.625.524.725.626.828.430.631.932.732.8

Miami

Kúpte si letenku do tohto divokého a štýlového mesta v predstihu a máte istotu, že bude omnoho lacnejšia.

Zahrajte sa na Dona Johnsona alebo Colina Farrella, podľa toho, ktorý z Miami Vice (seriál alebo film) Vám rezonuje viac.

Začnime však jedlom. Najpopulárnejšia kuchyňa je asi kubánska, ale bohaté zastúpeniu tu majú i talianske, grécke, španielske a ázijské reštaurácie. Zaujímavá je i floridská kuchyňa, čo je spojenie korenín z karibiku so sladkými omáčkami z floridského ovocia. Veľmi sa používajú ryby a plody mora, lahôdkou je napríklad ryba wahoo, alebo krabie klepietka. Ochutnajte taktiež fantastické steaky a hamburgery.

Vplyv kuby sa prejavuje i pitím kávy, dostanete tu malý, sladký a voňavý "smrťák".

Slnkom a harmóniou sa môžete nabiť na plážach SouthMiami beach, kvalitné a nie zrovna lacné kúpele nájdete v Brickell Key neďaleko pobrežia Downtown Miami, Ocean Drive na pobreží Atlantiku zasa pokrývajú vyhlásené bary a hotely v štýle Art Deco. (Ak ste hrali GTA: Vice city, tak vám bude toto miesto veľmi povedomé).

V Miami milujú Art Deco. Sú ním posadnutí. V štýle 20. a 30. rokov minulého storočia nájdete reštaurácie, krčmy, obchody, ale i kancelárie. Všetko žiari, všetko je ľahko gýčové, neónové a sladučké. Dokonca aj hotelové izby. Po čase však zistíte, že sa vám to vlastne aj páči.

Za návštevu v meste určite stojí Art Deco Welcome Center, Design District, dôležité umelecké centrum, ďalej originálne a nápadité múzeum Miami Museum of Science & Planetarium, alebo Miami Seaquarium, kde sa odohrávajú predstavenia a happeningy na tému oceán. Prípadne môžete navštíviť aj World Erotic Art Museum.

Poprechádzať sa, odpočinúť si od rušných bulvárov a dozvedieť sa niečo nové môžete v Fruit & Spice Park, kde sa nachádza vyše 500 druhov plodín.

Nočným životom je Miami preslávené. Veľa klubov je na South BeachOcean Drive, na Tobacco Road zasa nájdete podniky s jazzom a bluesom.

Ak máte chuť na pravú kubánsku cigaru, navštívte Calle Ocho v štvrti Little Havana.

Letenky do Miami

Zobraziť ponuku leteniek do Miami