Moskva

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Moskva

Obíjme vás a odhodí ako ďalšie šaty od Armaniho a vy aj tak budete na ňu s láskou spomínať.

Moskva - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 06:46:20
  • Populácia: 12.2M (16.8M)
  • Mena: Ruský rubeľ (RUB)
  • Oficiálny web: Webstránka

Moskva - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
1372-3-6-41917202120

Moskva

Môžete tou pompéznosťou a okázalosťou pohŕdať, vysmievať sa z nej, ignorovať ju, ale to všetko len na chvíľu. Moskva vás obíjme a odhodí ako ďalšie šaty od Armaniho, ktoré mala na sebe dnešné ráno a vy aj tak budete na ňu s láskou spomínať. To je Moskva.

Kúpa letenky bude pravdepodobne tá najlacnejšia položka z celého "tripu" a to neznamená, že budete celý čas jesť sushi namiesto boršču. Moskva jednoducho nie je lacná. Ale je úžasná!

Aj keď vás príliš história a pamiatky nezaujímajú, Kremeľ musíte vidieť! Každá ruská historická epocha tu zanechala architektonické znaky, každý kameň by vám mohol rozprávať o sile a nepoddajnosti ruského národa. Je to rozľahlý komplex palácov a kostolov a záhrad. Fantastické dielo.

Musíte sa prejsť i o-b-r-o-v-s-k-ý-m Červeným námestím, kde sa nachádza Mauzóleum V.I. Lenina a samozrejme symbol Moskvy: Chrám Vasilija Blaženého, ktorého architektúra symbolizuje spojenie Európy a Ázie.

Do tretice navštívte Divadelné námestie s majestátnymi sochami gréckeho boha Apolóna a dramatika Alexandra Ostrovského a môžete sa vydať nakupovať. Teda, až sa odvážite.

Výkladnými skriňami sú obchodné centrá VESNAGUM oproti Kremľu, nákupnými ulicami sú Nový ArbatArbat ulitsa. Suveníry ako matriošky, samovary, jantár, porcelán Ghzel, výšivky a mnoho iných nakúpite lacno v PalekhKholui.

Ak chcete zažiť pravú rusku náturu, navštívte Čeremušinsky Rynok, trh kde kúpite všetko. Od lacných cigariet a vodky, cez napodobeniny luxusných značiek až po kúsok lebečnej kosti z mamuta, či kalašnikov. A keď náhodou niečo nemajú, tak zoženú, rýchlo a lacno. Nebojte nič!

Ak vás nakupovanie na chvíľu unavilo, skúste si pozrieť niektorú z múzeí a galérii, ktoré Moskva ponúka: Štátna Treťjakovská galéria so zbierkou ruského umenia, Štátne múzeum výtvarných umení Alexandra Puškina s obrazmi od európskych majstrov a so zbierkou artefaktov zo starého Egypta. Múzeum je druhé najväčšie v Rusku a jedno z najväčších na celom svete.

Navštívte pamiatkový skanzem Kolomenskoje s kostolíkmi a zvonicou, nájdete tu aj najstaršie duby na matke Rus.

Peknú panorámu hlavného mesta môžete vidieť z vyhliadkovej plošiny Vrabčie hory, kde sa nachádzajú aj veľké filmové štúdia Mosfilm, cirkusová budova a lyžiarske mostíky a zjazdovky, ZOO, cyklochodníky a lanovka, pravoslávny kostolík, stánky s občerstvením a je to tiež miesto, kde sa dávajú fotiť svadobné páry. Všetko pekne pokope. Všetko jemne gýčové. Tak ako to majú Moskovčania radi.

Letenky do Moskvy

Zobraziť ponuku leteniek do Moskvy