New York

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

New York

Rozcvičte si krk, lebo veľkosť mrakodrapov vás ohúri. Vlastne ako aj celé toto mesto.

New York - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 16:29:22
  • Populácia: 8.5M (20M)
  • Štát, krajina: New York, USA
  • Mena: Americký dolár (USD)
  • Oficiálny web: Webstránka

New York - priemerné mesačné denné teploty (°C)

OktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAugSep
18.412.66.84.15.79.916.121.826.929.628.724.6

New York

New York a raňajky

New York odštartujte poriadnymi raňajkami: čučoriedkovými palacinkami, opečenou slaninkou s chrumkavým toastom a vajíčkami. Plus nakrájané kúsky avokáda.

Alebo fantastickým megakalorickým hot dogom s cibuľkou na ulici, prípadne si dajte hamburger v Shake Snacks. Verte, že na dobré raňajky máte čas. Doprajte si dobrú čiernu kávu v kaviarni, či v milk bare a vyrazte do ulíc.

New York má nepolapiteľnú atmosféru.

V prvom rade vás určite dostane genius loci mesta, New York má nepolapiteľnú atmosféru, pravdepodobne budete prvé chvíle pozerať iba hore a narážať do davu, chodiť po uliciach so zdvihnutou hlavou, pretože vynadívať sa na veľkosť všetkých tých mrakodrapov vás ohúri. Vlastne ako aj všetko v tomto meste.

Na New York potrebujete určite niekoľko dní.

New York s populáciou cez 8 a pol milióna ľudí rôznych národností, vierovyznaní, nádejí, rasy, politického presvedčenia je skutočne križovatka sveta.

New York je tvorený piatimi hlavnými mestskými časťami: Brooklyn, The Bronx, Manhattan, QueensState Island. Plus samozrejme množstvo ďalších častí ako Čínska štvrť, Talianska, alebo Írska. Každá je sama o sebe ikonická a svojská. Na New York potrebujete určite niekoľko dní.

Námestie Times Square, pulzujúca tepna New Yorku, nikdy nespiaci tok ľudí a prezlečených mimozemšťanov, pouličných umelcov, predavačov, jeden z hlavných symbolov mesta musíte určite vidieť.

Tak isto ako 46 metrovú sochu Slobody, dar z Francúzska, ktorú nemôžete prehliadnuť, vás určite zaujmú architektonické skvosty ako Empire State BuildingChrysler Building.

Určite si vás získa štadión New York Yankees, Zoo v Bronxe, divadlá na Broadwayi, v Madison Square Garden, či v Greenwich Village.

New York a obed

Piknik alebo reštaurácia? V prvom prípade odporúčame Central Park, kde si skutočne oddýchnete z mestského frmolu. Objednajte si niečo z indickej, thajskej, európskej alebo africkej kuchyne. Jasné, dostanete to zabalené do plastovej krabičky, ale verte, že jedlo bude super, a jesť ho v jednom z najväčších parkov na svete a pozorovať ľudí je na nezaplatenie.

Všetky kuchyne sveta čakajú iba na vás.

Ak preferujete jesť radšej v reštaurácii, skočte do dolného Manhattanu, všetky kuchyne sveta čakajú iba na vás. Ochutnať najlepšiu pizzu v New Yorku, prípadne vegánske jedlo, plody mora v gréckej, či chilli con carne v mexickej reštaurácii?

Ste v New Yorku, môžete vyskúšať čokoľvek.

Dobré miesto na jedenie je aj finančná štvrť na Liberty Plaza, ktoré je nazývané aj jedáleň Wall street. Ste v New Yorku, môžete vyskúšať čokoľvek.

Choďte nakupovať, na to je New York ako stvorený: East River Plaza je obrovské obchodné centrum, ktoré sa nachádza len pár blokov od stanice metra 115th Street, kúsok od Central parku, alebo do Chelsea market, čo je bývalá továreň firmy Nabisco, alebo sa vyberte do Woodbury Common Outlets.

Na nakupovanie je New York ako stvorený.

Stále nemáte dosť? Tak to skúste znova na námestí Time Square v obchode Forever 21, alebo v Century 21th na Cortland Street. Pokúste sa ísť na nákupy až poobede, aby ste nemuseli so sebou vláčiť ďalšie hodiny celý nákup, zistite si akcie a zľavy v jednotlivých obchodoch, dokážete tak niekedy ušetriť viac ako polovicu.

Nakupujte, usmievajte sa, užívajte si. A ak to skutočne s nákupom preženiete, zbehnite na 34.ulicu, kde je veľmi veľa obchodíkov so všetkým možným a nakúpte si ďalšie kufre.

Ak už je čas na večeru, tak zasa máte nehorázny kopec hriešnych možností. Pouličné barbecue? Prečo nie? Dobrý tip: Buďte trpezlivý a všímajte si, v ktorom stánku sa najviac predáva. Čo je dobré pre miestnych, bude skvelé aj pre vás!

Alebo skúste luxusné (a drahé) reštaurácie Per Mes, či Masa, kde sa na rezerváciu čaká minimálne tri týždne dopredu a večera pre dvoch vyjde asi tak na 1000 dolárov.

Stmieva sa?

Nevadí, New York aj tak nikdy nespí.

Navštívte kino, divadlo, stand up comedy show, navštívte jeden z mnohých barov a klubov na dolnom Manhattane, je jedno či preferujete hiphop alebo jazz, či DJa alebo symfonický orchester.

Prejdite sa nočným New Yorkom, je krásny, atmosferický v každom ročnom období i hodine.

Stále ešte nemáte kúpenú letenku?

Letenky do New Yorku

Zobraziť ponuku leteniek do New Yorku