Nórsko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Nórsko

Zem fjordov, hôr a ľadovcov. Jedna z najkrásnejších európskych krajín vôbec.

Nórsko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 08:48:37
  • Hlavné mesto: Oslo
  • Populácia: 5.2M
  • Mena: Nórska koruna (NOK)
  • Oficiálny web: Webstránka

Nórsko

Zem fjordov, hôr a ľadovcov.

Nórsko je pre svoju neporušenú prírodu jednou z najkrásnejších európskych krajín. Nájdete tu dlhé trekingové trasy cez krásnu krajinu, ale aj mnoho historických pamiatok, skanzenov a múzeí.

Nezabudnite sa ísť pozrieť za polárny kruh a pozorovať polnočné slnko z najsevernejšieho európskeho výbežku Nordkappu, alebo, ak si trúfate, navštívte Kazateľovu horu: Preikestolen, na ktorej vrchole je prírodná vyhliadková plošina a vy tak z výšky vyše 600 metrov budete mať pod sebou priepasť. Budete cítiť šťastie, pokoru, alebo strach?

182 metrov vysoký vodopád Vøringsfossen je asi najznámejší, ale prekrásne sú i vodopády Kjosfossen, či Stigfossen, ktorý sa nachádza na tzv. Ceste Trollov, ktorá je vysekaná do skál a má 11 serpentín. Aby bolo šoférovanie zaujímavejšie, takmer celá cesta je prakticky jednoprúdová.

Za návštevu určite stoja aj národné parky Børgefjell, Saltfjellet-SvartisenRago, plných panenskej prírody, divokých zvierat, možností trekingu, rybolovu a kempovania. Niektoré trasy sú vhodné pre rodiny, niektoré už len pre skúsených dobrodruhov.

Nevynechajte mesto Alesund, ktoré bolo po požiari v roku 1904 vybudované znova a tentoraz v súdobom štýle Art nouveau. Dnes preto predstavuje svetovú raritu secesnej architektúry a pôsobí veľmi rozprávkovo.

Druhé najväčšie Nórske mesto Bergen je zasa známe ako "brána k fjordom". Aj samotná atmosféra mesta je úžasná. Staré drevené domy hrajúce mnohými farbami, rybí trh, stará vojenská pevnosť Bergenhus vás určite chytia za srdce.

Doprajte si aj najkrajšie ostrovy severnej pologule: Lofoty, ktoré sú vynikajúcim miestom na pozorovanie veľrýb a polárnej žiary. Nórsko toho ponúka oveľa viac, záleží na každom, čo má rád.

Pripravte sa na to, že Nórsko nieje najlacnejšie, ale letenky sa dajú kúpiť celkom lacno. Ale ak sa sem vyberiete spoznávať mestá, prírodu, ľudí, alebo je to len vaša zastávka na severný pol, budete z Nórska nadšení.

Letenky do Nórska

Zobraziť ponuku leteniek do Nórska

Populárne letenky do Nórska

Letenky do Osla

Mesto vikingov, lesov a parkov. Jedno z najkrajších avšak najdrahších miest sveta.