Nový Zéland

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Nový Zéland

Pastviny plné ovcí, sopky, gejzíry a nedotknuté pralesy, divoké rieky, surferské pláže a pohodové mestá.

Nový Zéland - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 21:12:05
  • Hlavné mesto: Auckland
  • Populácia: 4.6M
  • Mena: New Zealand Dollar (NZD)
  • Oficiálny web: Webstránka

Nový Zéland

Svieži vzduch, prekrásna krajina a takmer neobmedzené športovné a kultúrne možnosti vyžitia sa. Nový Zéland nie je veľký, ale za to veľmi rozmanitý a jednoducho si ho zamilujete na prvý pohľad.

Môžete sa tu rozhliadať po obrovských zelených pastvinách plných ovcí, vydať sa preskúmať svahy stále aktívnych sopiek, alebo termálne oblasti plné gejzírov a bublajúceho bahna, môžete zavítať do stále nedotknutých pralesov a uvidieť jedny z najstarších a najvyšších stromov na planéte.

Môžete pozorovať veľryby a tučniaky, plávať s delfínmi, rybárčiť v kryštálovo čistých potokoch, splavovať divoké rieky, vyskúšať si jaskynné horolezectvo, zalyžovať si, alebo si užívať divoké a krásne pláže, surfovať, alebo sa potápať.

V mestách nájdete bohatý kultúrny život s mnohými múzeami a galériami, kde sa dozviete veľa o Maoroch a ich kultúre, zvykoch a rituáloch. Pri putovaní Novým Zélandom nevynechajte záliv Bay of Islands, ktorý dostal meno po 144 ostrovoch, ktoré tu nájdete a najlepší spôsob, ako si túto krásu vychutnať, je kúpiť si lístok na jednu z množstva okružných plavieb.

Na úžasnom poloostrove Coromandel nájdete známu pláž Hot Water Beach, kde vyvierajú termálne pramene priamo z piesku, ďalej jeden z najväčších stromov planéty a fotogenický jaskynný tunel Cathedral Cove s monumentálnou skalou v pozadí.

Prekrásny výstup a ešte prekrásnejší výhľad sa vám naskytne z vrcholov sopiek TaranakiTarawera a v jaskyni Waitomo budete zasa obdivovať svietiace červy, ktoré vám nad hlavou vytvoria žiarivú oblohu. Budete mať pocit, že sa pozeráte na tisíce hviezd za úplne jasnej noci.

Fantastické fotky urobíte vo farebnej termálnej oblasti Wai-O-Tapu, kde je hlavnou atrakciou prírodná nádrž s tekutinou sfarbenou do zelena, ktorá vďaka prítomnosti oxidu uhličitého buble ako šampanské naliate do pohára a nutnosťou je navštíviť i gejzír Lady Knox.

Na južnom ostrove zažijete fascinujúci pohľad na ľadovce Franz JosefFox dlhé niekoľko kilometrov a v ich blízkosti nájdete aj "Zrkadlové jazierko", v ktorom sa odrážajú hory Mt. CookMt. Tasman.

Pre milovníkom Pána prsteňov je povinnosť uvidieť horu Mt. Ngauruhoe, na ktorej svahy umiestnil filmový štáb krajinu Mordor a navštíviť "Hobitovo", čo je dedinka, ktorá zostala po natáčaní trilógie a kde sa môžete občerstviť v štýlovej hobitej krčmičke.

Z miest navštívte hlavné mesto Wellington, v mestečku Rotorua môžete vidieť predstavenie maorských tancov a úžasné je aj mesto Queenstown, či najväčšie mesto Auckland.

Na Nový Zéland sa dostanete najrýchlejšie a najpohodlnejšie samozrejme letecky, letenka asi nebude najlacnejšia, ale toľko krásy, koľko Nový Zéland ponúka, nikde inde vo svete určite neuvidíte.

Letenky na Nový Zéland

Zobraziť ponuku leteniek na Nový Zéland

Populárne letenky na Nový Zéland

Letenky do Aucklandu

Najväčšie, prístavné, zelené a veľmi príjemné mesto Nového Zélandu.