Oslo

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Oslo

Mesto vikingov, lesov a parkov. Jedno z najkrajších avšak najdrahších miest sveta.

Oslo - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 06:41:29
  • Populácia: 658 tisíc
  • Mena: Nórska koruna (NOK)
  • Oficiálny web: Webstránka

Oslo

Chladná krása

Máloktoré mesto sa môže pýšiť toľkými lesmi, bežkárskymi a chodeckými trasami. Ak máte ešte k tomu radi vikingov a maliara Muncha, tak je Oslo ako stvorené pre vás. Stačí len kúpiť si lacnú letenku a doraziť. Na druhej strane by ste mali vedieť, že Oslo patrí medzi najdrahšie mestá sveta.

Ak máte radi múzeá a galérie, tak z Osla budete nadšení. Navštívte Munch Museum, ktoré je venované najznámejšiemu nórskemu umelcovi, zahŕňa okolo 5000 kresieb a malieb, alebo Vikingskipshuset, čo je múzeum s troma vikingskými loďami, prípadne Fram Museum: múzeum nórskych polárnych výprav.

Národná galéria je jedna z najväčších atrakcií mesta, kde nechýba ani slávny Výkrik Edvarda Muncha. Určite sa vám bude páčiť dominanta prístavu, hrad Akershus a stredoveký kamenný kostol Gamle Aker Kirké.

Vigeland Park je zasa bezpochyby najpopulárnejšie lákadlo Nórska, kde sa môžete prechádzať dlhé hodiny a fanúšikovia športu si určite pôjdu radi pozrieť skokanský mostík v Holmenkollen tróniaci na vrchu nad mestom s fantastickým panoramatickým výhľadom.

Letenky do Osla

Zobraziť ponuku leteniek do Osla