Paríž

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Paríž

Eiffelova veža! Tú musíte vidieť, hrdo sa týči nad matkou Paríž, pyšná a majestátna.

Paríž - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 18:20:37
  • Populácia: 2.2M (12.3M)
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Paríž - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
21.116.310.87.57.28.312.215.619.622.725.225

Paríž

Zamilujete sa. Bezhlavo a navždy. Už vám niet pomoci.

Paríž a jedlo. Neodmysliteľná kombinácia. Vedeli ste, že vo Francúzsku vyjdú dve kuchárske knihy denne? Je jedno či navštívite reštauráciu s niekoľkými michelinskými hviezdičkami, alebo sa najete v stánku s rýchlym občerstvením na ulici.

Chutiť vám bude všade.

Je to jedno, lebo vám bude chutiť všade. Na každom rohu je pekáreň a vôňa čerstvo upečených bagiet a croissantov sa tiahne ulicou, všade nájdete lokálne obchodíky s čerstvou zeleninou a ovocím, ktoré budete v pokušení ochutnať, hypnoticky sa budete predierať davom ľudí za vôňou kávy na druhú stranu, budete sa triasť vzrušením pri čítaní jedálneho menu.

Paríž bez jedla, je ako Eiffelovka bez nitov, bez výťahu a vôbec bez železa.

Tú musíte vidieť, hrdo sa týči nad matkou Paríž, pyšná a majestátna.

Apropó Eiffelova veža! Tú musíte vidieť, hrdo sa týči nad matkou Paríž, pyšná a majestátna. Aj keď je pravda, že parížania ju až tak moc nemajú v obľube (nazývajú ju aj “tragická pouličná lampa”), ale turisti ju milujú.

Z nej môžete vidieť mesto ako na dlani. Pozrite!

Múzeum sa vám oplatí navštíviť v piatok večer

Tam je svetoznáme Musée du Louvre na brehu Seiny, pri Tuilerijských záhradách a pri kostole Saint-Germain-l'Auxerrois v samom srdci mesta. Najväčšie múzeum umenia na svete. Múzeum sa vám oplatí navštíviť v piatok večer (18:00-22:00), kedy je tu tzv. Nocturne. Vtedy je tu menej ľudí a priestory majú neopakovateľné čaro.

A tam vidno katedrálu Notre-Dame, rímskokatolícky katedrálny chrám Paríža, kde sa ukrýva nielen poklad v podobe Kristových relikvií. Pred katedrálou je tzv. Nultý bod, ktorý označuje stred Paríža a legenda hovorí, že ak sa naň postavíte do Paríža sa ešte vrátite. Kúsok od Notre-Dame, na malom námestí René Viviani je najstarší strom mesta, zasadený v roku 1602. Pod jeho korunami sa dá príjemne odpočinúť.

A užívať si plnými dúškami sladkosť života. Tak ako to robia Francúzi.

A na pahorku môžete vidieť bohémsky i hriešny Montmartre, s ulicou Boulevard de Clichy, kde sa nachádza slávny kabaret Mouling Rouge. Montmartre to sú romantické zákutia so schodiskami, uličky, v ktorých sa radi dobrovoľne stratíte, útulne kaviarničky so stoličkami otočenými do ulice, aby ste mohli sledovať ľudí, pouličných umelcov, vychutnávať atmosféru a užívať si plnými dúškami sladkosť života. Tak ako to robia Francúzi.

Z Eiffelovky uvidíte dobre i na preslávený dvojkilometrový bulvár Champs Élysées, ktorý zdobia tri oblúky, najznámejší je asi Arc de Triomphe (Víťazný Oblúk). Bulvár je raj na nakupovanie.

Ak chcete míňať peniaze, tak potom práve tu!

Alebo sa pomotajte v blízkosti námestia Place de la Concorde, na avenue Montaigne, alebo preskúmajte ulicu Francois 1er. Tu všade nájdete luxusné butiky, drahé elegantné obchody, pobočky svetoznámych obchodných reťazcov. Ak chcete míňať peniaze, tak potom práve tu!

Dobrý miestom na nákupy je aj židovská štvrť Le Marais. Je popretkávaná malými alternatívnymi obchodíkmi prevažne s dizajnom a umením. Výhodou je, že sú otvorené aj v nedeľu, čo sa nedá povedať o iných častiach Paríža. Ak ste stále pri sile, vyskúšajte navštíviť najstarší a najväčší “blší trh” Puces de St-Ouen. Nakúpite tu oblečenie, starožitnosti, šperky a vlastne všetko. Radosť žiť!

A nakoniec môžme ešte z výšky vidieť latinskú štvrť Quartier latin, kde sa môžete pokochať najstaršou francúzskou univerzitou La Sorbonne, Luxemburskými záhradami, kde je umiestnená prekrásna Fontána Medici, svetské mauzóleum Pantheon a kostoly St. Germain des PrésSt. Sulpice.

Nájdete tu aj maličké, avšak legendárne kníhkupectvo Shakespeare and Company. Celá štvrť dýcha študentským životom, všade sú útulné bistrá, ľudia sa neponáhľajú, vychutnávajú si kávu a jednoducho žijú.

Kľúčom k začatiu vnímania "duše" Paríža sú prechádzky.

Hovorí sa, že kľúčom k začatiu vnímania "duše" Paríža sú prechádzky. Prejdite sa popri Seine, pokojne, bez zhonu, nakŕmte holubov, dajte sa do reči s pouličným umelcom v pruhovanom tričku, alebo s predavačom novín. Vychutnajte si každý okamih. Do Paríža sa zamilujete. Bezhlavo a navždy.

Letenky do Paríža

Zobraziť ponuku leteniek do Paríža