Portugalsko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Portugalsko

Starobylé hrady, vôňa pomarančov a olív, chuť portského a nezlomný moreplavecký duch.

Portugalsko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 10:20:24
  • Hlavné mesto: Lisabon
  • Populácia: 10.5M
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Portugalsko

Vôňa pomarančov a chuť portského

Na okraji Európy sa nachádza nádherná a z väčšej časti stále nedotknutá krajina Portugalsko. Krajina s krásnymi plážami ako napr. Plaia Verde, Plaia da Rocha, alebo Cale na juhu, s historickým stredom a malinkými dedinkami na severe, ktoré si stále zachovávajú svoj folklór a tradície.

Do Portugalska sa dostanete pohodlne a lacno letecky, stačí vám kúpiť si letenky a vybrať sa preskúmať tento okraj starého sveta.

Ak túžite po prekrásnych pamiatkach určite nemôžete vynechať hlavné mesto Lisabon, mesto SintraPorto, kde nájdete krásne barokové stavby a samozrejme vinice a desiatky vínnych pivníc.

V meste Coimbra sa nachádza slávna Universidade de Coimbram, ktorá je najstaršou a najprestížnejšou univerzitou v zemi.

V oblasti Alentejo, plnej starobylých hradov, dubov, olivovníkov a viníc nájdete mesto Évora, ktoré je považované za jedno z najkrásnejších miest Portugalska a navštívte tiež dedinku Monsaraz s býčou arénou.

Za zmienku určite stojí i pútnické miesto Fatima s veľkou bazilikou a svetoznámou sochou Panny Márie. Určite nemôžte nevstúpiť na kvetinový ostrov Madeira, ktorý §je tiež nazývaný ako “botanická klenotnica” Portugalska, pretože sem boli dovezené exotické rastliny z celého sveta a v tunajšom subtropickom podnebí sa im veľmi darí. Ak ste milovníkom prírodných krás, hôr a turistiky, tak Madeira je pre vás správnym miestom.

Veľmi príjemná dovolenka sa dá stráviť aj na Azorských ostrovoch, sú síce vzdialené vyše 1000 km od pevniny, ale stále patria Portugalsku. Každopádne ak chcete ísť na koniec sveta, navštívte mys Cabo da Roca, kde je veľká skala, maják a potom už iba rozbúrený atlantik.

Portugalci sú veľmi milí a priateľskí ľudia, ktorí sa dajú s vami bez problémov do reči a radi si posedia pri výbornej káve, či pohári vína. Portugalské jedlá sú veľmi sýte a jednoduché. Obľúbená je polievka z rozmixovaných zemiakov a klobás: caldo verde, najobľúbenejšou rybou je bez konkurencie treska a tradičným jedlom je feijoada, čo sú strukoviny s mäsom a zeleninou. Podáva sa s ryžou. Ako desert je veľmi obľúbený pastel de nata, čo sú košíčky s pudingom a škoricou.

Letenky do Portugalska

Zobraziť ponuku leteniek do Portugalska

Populárne letenky do Portugalska

Letenky do Lisabonu

"Mesto na kraji sveta" s rozmanitou kultúrou, architektúrou, jedlom a najmä iným rytmom života.