Rusko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Rusko

Spoznajte ruskú dušu, spievajúcu, snívajúcu, voľnú, nezlomnú a silnú ako vietor na Sibíri.

Rusko - všeobecné informácie

  • Hlavné mesto: Moskva
  • Populácia: 144M
  • Mena: Rubeľ (RUB)
  • Oficiálny web: Webstránka

Rusko

Čo všetko sa dá vidieť a zažiť v Rusku? Odpoveď je: Všetko.

Ruská duša nepozná ohraničenosť, väzenie, ruská duša je voľná ako vietor na Sibíri. Nezlomná a silná. A miluje spievať a snívať.

Rusko je obrovská krajina s rozlohou vyše 17 miliónov km, čo je viac ako na Plute, je tu 9 časových pásiem, matka Rus sa rozprestiera na dvoch kontinentoch, je to 9 najľudnatejšia krajina na planéte, sú tu krásne mestá a ešte krajšia, i keď drsná príroda, je tu zima a veľa sa tu pije.

Vzhľadom na ohromnú veľkosť Ruska je nevyhnutné dopravovať sa medzi vzdialenejšími bodmi letecky: Ruskými aerolinkami. Ale na druhej strane letenky kúpite lacno a v lietadle vám určite ponúknu panáka.

Ruské mesta, v ktorých sa zachovali remeslá, unikátne pamätníky histórie a kultúry sú označené v zozname: "Zlatý kruh Ruska". Nachádza sa v ňom 8 hlavných miest a niekoľko vedľajších - Ivanovo, Jaroslavl, Kostroma, Pereslavl-Zalesskij, Rostov Velikij, Sergijev Posad, SuzdalVladimir.

Tento okruh je veľmi populárny medzi turistami a je možné absolvovať ho celoročne a prispôsobiť si ho na mieru.

Samozrejme, ak ste už tu, musíte navštíviť dva Ruské medvede: Moskvu a Petrohrad. Obrovské moderné mestá s prekrásnymi pamiatkami a kultúrou.

A čo takto odhodiť predsudky a strach a navštíviť Sibír (tvorí 77% z celkovej plochy Ruska)? Užiť si napríklad dovolenku pri Bajkalskom jazere, ktoré je najhlbšie na svete a také čisté, že na viacerých miestach môžete vidieť objekt až 40 m pod hladinou.

V blízkosti sa nachádza mesto Irkutsk, v ktorom nájdete, okrem iného, najväčšiu zbierku sibírskeho umenia, alebo odparkovaný ľadoborec z roku 1900.

Populárna je i cesta vlakom naprieč Ruskom a to Transsibírskou magistrálou. Začína v Moskve a končí po 7 dňoch, viac ako 9000 kilometroch smerom na východ, v meste Vladivostok.

Budete sledovať meniacu sa krajinu, pozorovať a baviť sa so spolucestujúcimi, pripíjať si s nimi na šťastnú cestu, bratstvo, alebo len tak. Môžete si vybrať z viacerých kategórii vozňov, záleží len na vašom štandarte pohodlia.

Traduje sa, že na zastávke pri Bajkalskom jazere, stojí vlak presne tak dlho, aby ste sa stihli nahý hodiť do jazera a rýchlo sa vrátiť späť. Či si na to trúfnete, je len na vás.

Letenky do Ruska

Zobraziť ponuku leteniek do Ruska

Populárne letenky do Ruska

Letenky do Moskvy

Obíjme vás a odhodí ako ďalšie šaty od Armaniho a vy aj tak budete na ňu s láskou spomínať.

Letenky do Petrohradu

Benátky severu, magická kultúrna metropola Ruska, s najväčším a najstarším múzeom vôbec.

Letenky do Jekaterinburgu

Jednou nohou v Európe, druhou v Ázii, v strede euroázijského kontinentu.