Split

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Split

Mesto s veľkým námorným prístavom, plážami ako aj s nezameniteľným starým centrom.

Split - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 16:38:40
  • Populácia: 178 tisíc
  • Mena: Kuna (HRK)
  • Oficiálny web: Webstránka

Split - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
252015121111141721262928

Split

Navštíviť Split a vynechať veľký námorný prístav, kde kotvia stovky lodí, člnov a jácht a kde sa každoročne koná veľkolepá výstava Croatia Boat Show, na ktorú sa schádzajú ľudia z celej planéty by bolo hriechom.

Tak isto ako nenavštíviť dominantu mesta: rímsky Diokleciánov palác, zaradený do zoznamu UNESCO a cisárske brány: Željezna, Mjedena, Srebrna, či Zlatna vrata, ktoré dávajú mestu nezameniteľný kolorit a atmosféru. Navštívte aj katedrálu Sv. Duje, ktorý je patrónom Splitu, benediktínsky kláštor Sv. Eufémie, alebo antický kostol Sv. Theodora.

V meste naďabíte i na sochu Gregora z Nina (Grgur Ninski), ktorý vám splní vaše priania, ak sa dotknete jeho palca.

Nad Splitom sa týči kopec Marjan, kde sa nachádza galéria chorvátskeho sochára Ivana Meštovića a je odtiaľto pekný výhľad na mesto a jeho okolie. Marjanský lesopark sa nachádza hneď pod kopcom a ponúka zasa príjemný chládok po celodennom vylihovaní na pláži, malú zoo a niekoľko stredovekých kostolíkov.

Nezabudnite navštíviť aj trhovisko Pazar, kde môžete lacno nakúpiť ovocie i zeleninu, ryby a rôzne suveníry, nebojte sa zjednávať, tak ako sa to na trhovisku patrí.

Nájdete tu niekoľko prekrásnych a ľahko dostupných pláži: piesočnú Bačvice, a štrkovité Žnjan, Kastelet, Kašjuni, Firule a kopec ďalších. Väčšina z nich sa pýši "Modrou vlajkou". Okrem všetkých aktivít, ktoré pláže ponúkajú, vyskúšajte tiež zahrať sa s miestnymi ich obľúbenú hru "picgin". Výborne sa zabavíte.

Zo Splitu si môžete urobiť výlet do národného parku Krka, kde vás ohúria Skradinské vodopády tečúce cez 17 terás z výšky 46 metrov. Krásny je aj kláštor Visovac z 15. stor.

Nočný život si užijete hlavne v Starom meste, kde je veľa vychytených klubov a barov a samozrejme, výborné párty sa odohrávajú na plážach až do skorých ranných hodín.

Navnadili sme vás? Ak áno, kupujte rýchlo lacné letenky a ešte toto leto dovolenkujte v Splite!

Letenky do Splitu

Zobraziť ponuku leteniek do Splitu