Taliansko

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Taliansko

Temperament, móda a vynikajúca kuchyňa. Ostrovy, pláže, vinice a hory. A história.

Taliansko - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 09:08:37
  • Hlavné mesto: Rím
  • Populácia: 60.6M
  • Mena: Euro (EUR)
  • Oficiálny web: Webstránka

Taliansko

Odleťte pohodlne z Bratislavy do Ríma alebo Milána. Letenky sú lacné, let je rýchly a pohodlný, skrátka, ideálny spôsob dopravy do Talianska.

Verte, že Taliansko si zamilujete v ktoromkoľvek ročnom období. Taliansko totižto ponúka všetko.

Slnko a Hory

Úkaz nazývaný "Enrosadira"

Ak máte radi hory, AlpyDolomity vám učarujú. Pri západe a východe slnka sa horské vrcholy ponoria do oranžovej až ohnivo červenej farby. Čas sa na chvíľu akoby zastaví... Tento úkaz je nazývaný "Enrosadira" a nebudete sa ho vedieť nabažiť.

Odporúčame vyskúšať lyžiarsky okruh Sella Ronda, má 500 km v prekrásnom prostredí hôr a na zimnú dovolenku je to ideálne miesto.

Slnko a pláže

Ak máte radi slnko a pláže, ste v správnej krajine. Jasné, že môžete zavítať na pláže Bibione alebo Rimini, ale skutočne sa vám chce prežiť dovolenku "hlava na hlave?"

Kalábria, Sardínia, Ischia ako aj francúzska Korzika

Čo takto vyskúšať napríklad Kalábriu (Calabria), ktorá leží na špičke "čižmy", alebo smaragdové pobrežie na ostrove Sardínia (Sardinia), či na ostrove Ischia v Neapolskom zálive, kde vyviera približne sto termálnych prameňov v blízkosti Afroditiných a Appolonových záhrad? Ischia je skutočne krásne romantická voľba pre vašu dovolenku.

A keď už spomíname krásy ostrovov, nemožno vynechať aj Korziku (taliansky Corsica, francúzsky Corse), ktorá síce od roku 1769 patrí Francúzsku, historicky si však nesie jednoznačný kultúrny a jazykový rukopis práve Talianska.

Lago di Garda je doslova esenciou Talianska

Zaujímavé miesto je i Gardské jazero (Lago di Garda). Toto miesto je doslova esencia Talianska. Z jednej strany obklopujú jazero Gardské hory, na druhej južnej strane je to rovina: rozľahlé polia so slnečnicami, alebo olivovníkmi a stromové farmy. Jazero je vhodné na windsurfing, kiteboarding, všade v okolí sú vybudované cyklo trasy a mestečko Arco možno považovať za jedno z dôležitých lezeckých centier v Európe.

Slnko a mestá

Uprednostňujete mestá? Čo takto Miláno? Raj na nákupy, raj pre fanúšikov futbalu (štadión San Siro), znalcov vynikajúcej kávy a výborného jedla, raj pre milovníkov histórie. Navštívte kláštor Santa Maria delle Grazie, kde je obraz Posledná Večera od Leonarda dá Vinciho, prípadne obrovskú katedrálu Milánsky dom (Duomo di Milano), či hradný komplex Castello Sforzesco.

Dámy, zapamätajte si názov Via Montenapoleone, čo je najdôležitejšia ulica módy plná luxusných designových obchodov i butikov, ktorej dominuje mrakodrap Pirelli. Atmosférou vás strhne i nákupný complex Corso Como. Z Milána je to na skok do Benátok, alebo Florencie.

Benátky. Pamiatky ako historické námestie sv. Marka (Piazza San Marco), kde sa nachádza i prekrásna Basilica di San Marco a zvonica Kampanila, či Most Ponte di Rialto, alebo Dóžov palác (Palazzo Ducale) sú neprekonateľné krásne, obdivované a neustále fotografované.

Benátky sú neprekonateľné krásne a obdivované

A to je kameň úrazu. Pripravte sa na davy turistov, pripravte sa na vysoké ceny. Na druhej strane stratiť sa v Benátkach je súčasťou návštevy mesta. Takže to môžete poňať aj takto. Každá ulička ukrýva v sebe nejakú krásu, určite objavíte roztomilé lacné obchodíky, alebo kaviarničky mimo hlavné turistické trasy. Uvedomíte si ako sú Benátky skutočne romantické a jedinečné. Ako suvenír si môžete odniesť šperk z Benátskeho muránskeho skla.

Florencia kolíska renesancie

Florencia kolíska renesancie, mesto umenia. Navštívte Basilica di Santa Maria del Fiore, Palazzo Pitti, alebo záhrady Giardino di Boboli, múzeá a galérie. Na nákupy je vhodná elegantná Via de' Tornabuon a priľahlé ulice.

Neuveriteľne fotogenické Toskánsko

Krása jesenných zeleno-žltých polí a viníc, plaziace sa vidiecke cesty pomedzi zvlnenú krajinu, tu a tam historická hospodárska usadlosť s reštauráciou a vínnou pivnicou, sýto modrá obloha s občasným obláčikom... Práve Florencia je polohou v centre regiónu Toskánsko (Toscana), považovaného často za najfotogenickejčiu časť Talianska.

A keď už fotiť, tak určite tiež neďalekú šikmú vežu v Pise (Pisa), rovnako ikonickú Taliansku destináciu, ktorú každý z fotiek pozná. Vidieť ju však na vlastné oči je úplne iný zážitok.

Špinavý, hlučný, a napriek tomu magický Neapol

Prístavný Neapol vás zaujme. Je špinavý, hlučný, a napriek tomu magický, temperamentný a krásny. Tu sa zrodila pizza Margherita, tu nájdete štvrť Quartiere spagnolo, ktorá je plná remeselníckych dielní a malých obchodíkov, tu vládne mafia Camorra. Samozrejme aj Neapol je plný pamiatok, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Je to skutočne jedinečné mesto s jedinečným genius loci.

Takto by sa dalo pokračovať donekonečna. Tých pamiatok a "must see" miest v celej krajine je totiž neskutočne veľa. Čo mesto, to kus histórie, čo štvrť, alebo ulička to pamiatka. Taliansko ponúka všetko.

Je to temperamentný krásny národ s fantastickou kuchyňou, s prekrásnymi poliami, lúkami a vinicami, jazerami, plážami i horami. Každý si tu nájde niečo pre seba.

Letenky do Talianska

Zobraziť ponuku leteniek do Talianska

Populárne letenky do Talianska

Letenky do Ríma

Večné mesto presiaknuté históriou, s ikonickým Koloseom. Rušné ulice a pokojný Vatikán.

Letenky do Milána

Centrum dizajnu, módy a priemyslu Talianska a nákupný raj. Posledná večera od da Vinciho.

Letenky do Florencie

Perla talianskych miest a kráľovná Toskánska. Talianska kuchyňa v najlepšom vydaní.

Letenky do Neapola

Vôňa mora, oprané spodné prádlo na šnúrach natiahnutých medzi domami, pizza a siesta.

Letenky do Alghera

Alghero je obľúbené stredisko na Sardínii, perla Katalánska s bielym pieskom.

Letenky do Cagliari

Mesto plné zelene s 13 km dlhou plážou Spiaggia di Poetto.

Letenky do Catanie

Tiež prezývaná dcéra Etny alebo mesto trhov. Unikátne pláže s čiernym pieskom.

Letenky do Palerma

Hlavné mesto Sicílie. Neusporiadané bludisko úzkych stredovekých uličiek.

Letenky do Trapani

Rybie trhy, soľné políčka, korály a morské perly, malebné uličky a vynikajúca kuchyňa.

Letenky do Rimini

Najväčšie prímorské letovisko v Európe s prekrásnymi plážami a svetoznámymi kúpeľmi.

Letenky do Verony

Historické mesto zapísané v zozname UNESCO, ideálne na romantické prechádzky.