Toronto

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Toronto

Kozmopolitné a najväčšie mesto Kanady, mesto parkov, najkrajšie mesto severnej Ameriky.

Toronto - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 12:23:10
  • Populácia: 2.6M (5.1M)
  • Mena: Kanadský dolár (CAD)
  • Oficiálny web: Webstránka

Toronto - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
21.514.17.20.9-1.5-0.94.512.119.124.627.126

Toronto

Mesto v parku

Najväčšie mesto Kanady, kde sa hovorí viac ako 150 jazykmi a dialektami. Žijú tu ľudia doslova z celého sveta, viac ako polovica obyvateľov sa narodila mimo Kanadu.

V meste sa nachádza cez 1500 parkov a viac ako 8 hektárov zelených plôch. Celkovo je to 18% plochy mesta.

Ak chcete vidieť Toronto z výšky a neplánujte zaplatiť za okružný let helikoptérou, vyšlapte si 4355 schodov, alebo sa nechajte snobsky vyviezť rýchlovýťahom až hore v CN Tower, dominante mesta.

Veža má 553 m, vyhliadka s presklennou podlahou sa nachádza o niečo nižšie. Vo veži je i reštaurácia, ktorá sa každých 72 minút otočí okolo vlastnej osi.

"must see" miest to je zámok Casa Loma, pôvodne vila pre finančníka Henryho Pellatta, ktorý ju musel predať a dnes je to turistická atrakcia, ďalej synagóga Anshei Minsk Synagogue, kde môžete v piatok večer ochutnať vynikajúce židovské kóšer jedlo zadarmo, alebo pevnosť Fort York.

Art Gallery Of Ontario ponúka bohaté zbierky nielen inuitských artefaktov, Royal Ontario Museum je najväčšie prírodovedné múzeum v Kanade a v neposlednom rade tu je Ontario Science Centre, interaktívne múzeum vedy, kde sa vaše deti zabavia na dlhé hodiny. Prípadne aj vy, ak ste od prírody hravý.

Nielen pre fanúšikov hokeja je v Toronte sieň slávy: Hockey Hall of Fame. Svoje čaro majú mestské časti The Distillery District, kde bola niekedy výrobňa alkoholu, dnes sa môžete poprechádzať medzi starými domami továrne a ochutnať niektoré z regionálnych pív a časť China Town, kde môžete lacno nakúpiť na miestnych trhoch.

Dobre nakúpiť sa dá na Yonge Street, čo je jedna z najdlhších ulíc na svete, v Yorkville, alebo v módnej štvrti plnej hipsterov Queen Street West. Výborne nákupné centrá sú aj Pacific Mall a obrovský podzemný komplex Underground Mall. Nevynechajte ani Toronto Hockey Repair and Goalie Heaven, čo je obchod s hokejovou výstrojou.

Výhodou Toronta je fakt, že leží na východnom pobreží a letenky z Európy sú tak lacnejšie ako do iných kanadských miest, plus: Toronto skutočne stojí za návštevu!

Letenky do Toronta

Zobraziť ponuku leteniek do Toronta