Vancouver

Aerodom s.r.o. k 1.11.2019 ukončuje svoju prevádzku.

Ďakujeme za roky využívania našich služieb.

Pre objednanie leteniek kontaktujte partnerskú CK Qualitravel s.r.o. na:
+421 905 535 190
02/5292 1994

Vancouver

Kanadský Hollywood, mesto mrakodrapov a kultúry, perla kanadského pobrežia.

Vancouver - všeobecné informácie

  • Aktuálny lokálny čas: 02:51:24
  • Populácia: 603 tisíc (2.1M)
  • Mena: Kanadský dolár (CAD)
  • Oficiálny web: Webstránka

Vancouver - priemerné mesačné denné teploty (°C)

SepOktNovDecJanFebMarAprMájJúnJúlAug
18.913.59.26.36.98.210.313.216.719.622.222.2

Vancouver

Kanadský Hollywood a mesto mrakodrapov

Ak máte kúpené letenky do Kanady, nemôžete vynechať Vancouver, mesto, kde sa natáča obrovské množstvo filmov i seriálov. Vancouver totiž častokrát "zastupuje" mestá ako New York, či Boston práve na filmovom plátne.

Najzaujímavejšie miesta prejdete aj peši za pár hodín, alebo na bicykli, ktoré si môžete lacno prenajať. Pri objavovaní krás Vancouvru nezabudnite na Harbour Centre Tower, 177 m vysokú budovu,odkiaľ sa môžete dosýtosti nabažiť výhľadom na mesto, alebo sa vyvezte lanovkou na Grouse Mountain a obzrite si mesto z iného uhlu.

Určite navštívte aj Christ Church Cathedral, Museum of Anthropology at the University of British Columbia, s artefaktami staršími viac ako 2000 rokov, Vancouver Art Gallery, alebo Vancouver Aquarium, kde môžete pozorovať viac ako 70 tisíc vodných živočíchov.

Zatúlať sa môžete i na pláž Jericho Beach, ktorá je počas letných teplých dní plná ľudí vychutnávajúcich si slniečko. Ľudia si často chodia aktívne odpočinúť do vyše 400 hektárového Stanley parku, s prekrásnymi záhradami, lesmi a môžete tu uvidieť indiánske totemy, ktoré sa stali ikonami mesta.

Druhý park Lynn Canyon zasa ponúka ako atrakciu 140m dlhý visutý most týčiaci sa vo výške 70 metrov. Zaujímavé sú aj čínske záhrady Dr. Sun–Yat–Sena, kde budete mať pocit, že ste sa na chvíľku teleportovali do Ázie.

Ak budete vo Vancouvri na prelome júla a augusta, nenechajte si ujsť megalomanskú noc plnú ohňostrojov v rámci festivalu HSBC Celebration of Light. Na jeseň môžete navštíviť Vancouver International Film Festival.

Veľa možností na nákupy nájdete v centre mesta, konkrétne na Robson Street. Pacific Centre ponúka cez 150 obchodov a nachádzajú sa tu aj reštaurácie, salóny krásy a galérie interiérového dizajnu. Dobre a lacno môžete nakúpiť aj v China Town, alebo v Commercial Drive, kde nájdete skvelé obchodíky so salámami, klobáskami, syrmi a vínom.

Večer môžete pokojne a príjemne stráviť v jednom z divadiel, alebo ak máte chuť zabávať sa, navštívte ulice Granville Street, Main Street alebo Broadway Street.

Letenky do Vancouveru

Zobraziť ponuku leteniek do Vancouveru